› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanie wezmą udział w II Międzynarodowym proteście przeciw przymusowi szczepień

› daj znać ponad rok temu    1.06.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanie wezmą udział w II Międzynarodowym proteście przeciw przymusowi szczepień

2 czerwca w Warszawie odbędzie się II Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień. Podobnie jak w roku ubiegłym, weźmie w nim udział także grupa elblążan. W najbliższym czasie postaramy się zamieścić relację z tego wydarzenia. 

W odpowiedzi na wezwanie polskich działaczy podobne protesty mają odbyć się w 17 krajach na świecie, m.in. w: Stanach Zjednoczonych, w kilku miastach we Włoszech, w Niemczech, Australii, Bułgarii, Chile, na Ukrainie, we Francji, Brazylii, na Węgrzech, Czechach, Słowacji i Słowenii. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku – w pierwszej tego typu demonstracji – ulicami Warszawy przemaszerowało około 10 tysięcy osób, w tym całe rodziny z dziećmi.

Współorganizatorem protestu, który rozpocznie się w naszym kraju 2 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 w Warszawie, jest Ogólnopolskie Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Organizatorzy walczą o dobrowolność szczepień.

Przypomnijmy że w Polsce, w przeciwieństwie do większości krajów europejskich, panuje w tym względzie przymus. Jego przestrzeganie jest gwarantowane w naszym kraju wysokimi karami finansowymi. Duża rzesza Polaków pragnie w tym względzie być traktowania na równi ze społeczeństwami krajów zachodnich. Przypomnijmy, że obecnie zasada dobrowolności szczepień jest przestrzegana w aż 19 państwach europejskich, w tym w Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Poza tym zdecydowana większość krajów UE nie szczepi dzieci masowo w pierwszej dobie (w Polsce szczepienie w pierwszej dobie wprowadzono od 1996 roku).

Na stronach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" możemy znaleźć na odezwę następującej treści:

Czy pozwolisz żeby karano rodziców za troskę o dzieci? Za obronę ich zdrowia i życia odbierano im prawo do decyzji dyktowanej ich dobrem? To się dzieje teraz w Europie i na całym świecie!


Świadczy o tym boleśnie historia Alfiego Evansa okrutnie zgładzonego przez medyczną tyranię. Nikt nie może się czuć bezpieczny w starciu z urzędowymi procedurami opartymi na nieludzkiej ideologii i fałszywych statystykach.


Dyskryminacja, wysokie kary finansowe, nasyłanie policji, próby odbierania dzieci, uwięzienie w szpitalu...


Odpowiedzialni za to są ludzie, którym z łatwością przychodzi szafować cudzym życiem. W imię tego, co nazywają zdrowiem publicznym i rzekomą solidarnością społeczną – bez skrupułów odbierają wolność innym ludziom, mając w pogardzie ich podstawowe prawa.


Ilu tragedii trzeba, aby ludzie zrozumieli, że ludzka wolność i godność, a nie przymus, który je narusza, są fundamentem dobra nas wszystkich. Dobro ogółu nie istnieje bez dobra jednostki.


Dlatego właśnie tak bardzo potrzebna jest Wasza siła. Ta siła, którą pokazaliście rok temu gdy przez Europę i świat orzetoczyły się wielotysięczne protesty! Której nie można było przemilczeć i nie dostrzec!


Tej siły potrzebuje teraz nie tylko rodzina Alfiego i inne doświadczone powikłaniami szczepień, które stały się ofiarami bezwzględności i bezduszności urzędników medycznych!


Tej siły potrzebujemy teraz wszyscy! Każdy z nas może się znaleźć na ich miejscu! Jeśli my nie staniemy w ich obronie, kto będzie bronić nas?! Twoja obecność może zmienić bieg historii. Jakiego chcesz zakończenia?


2 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w Warszawie i na całym świecie odbędzie się II Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. W tym samym czasie obchodzony jest światowy Dzień Świadomości Powikłań Poszczepiennych!


Więcej informacji www.stopnop.com.pl/protest


Protest będzie również kulminacją zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o dobrowolność szczepień www.stopnop.com.pl/tabela


Organizatorem jest międzynarodowa społeczność International Revolution For Choice oraz Stowarzyszenie STOP NOP

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” to ruch społeczny osób (najczęściej rodzin), które czują się poszkodowane przez przymus szczepień, a także doświadczyły powikłań poszczepiennych, niejednokrotnie poważnych. Są wśród tnich także osoby, które w wyniku niepożądanego odczynu poszczepiennego (tzw. NOP-u) straciły osobę bliską. Organizacja rośnie w siłę z roku na rok. O dużym zainteresowaniu problemem świadczy m.in. liczba osób, które polubiły profil stowarzyszenia na FB – 109 463 osoby (stan na 1 czerwca, godz. 14.40). Jego członkowie i sympatycy wskazują na fakt, iż rodziny, nierzadko już ciężko doświadczone przez powikłania poszczepienne, są dodatkowo karane dotkliwymi grzywnami od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych celem przymuszenia ich do szczepień dziecka. Lekarze i pracownicy sanepidu grożą im odebraniem dzieci. Coraz częściej ludzie ci są odwiedzani przez policję oraz  pracowników opieki społecznej lub sanepidu. Odczuwają presję, czują że ich prawa są łamane, a głos spychany pod dywan. 

Tak było rok temu. Zobacz materiał wideo z protestu, który miał miejsce w Warszwie w ubiegłym roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dmok-racja
ponad rok temu ocena: 50%  4
Lekarze chcą by karać rodziców za nieszczepienie dzieci i odbierać im prawa rodzicielskie.Proponuję by karać lekarza za to jak dziecko zachoruje po szczepieniu by wypłacali rodzicom odszkodowania z własnej kieszeni i zakaz wykonywania zawodu.Sprawiedliwie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smiechu2godziny
ponad rok temu ocena: 50%  3
Oho przewrażliwione mamuśki będą mieć swoją imprezkę.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vika
ponad rok temu ocena: 50%  2
Mam nadzieję, że w końcu ludzie będą traktowani jak ludzie a nie jak bydło. Dobrze, że ludzie walczą o swoje prawa. Gdyby nie problemy ze zdrowiem pojechałabym na ten protest. Mam znajomą z dzieckiem po ostrym NOP-ie. Niestety nie powróciło do pełnej sprawności. Ja wiem co jest powodem, ona wie i takich ludzi są w Polsce tysiące. Ich głosu nie da się zakrzyczeć.
odpowiedz oceń komentarz 8 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
ponad rok temu ocena: 29% 1
Moja córka ma autyzm, najprawdopodobniej przez szczepionkę. To jest dramat. Ludzie uważajcie!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.