› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanie wierzą w moc ziół. Popularność tych sklepów rośnie

› bieżące ponad rok temu    12.09.2013
Joanna Siudak
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
10 zdjęćElblążanie wierzą w moc ziół. Popularność tych sklepów rośnie fot. Konrad Kosacz

Elblążanie coraz chętniej zaglądają do sklepów zielarskich. Herbaty, tabletki, wcierki i maści - to produkty, które klienci kupują najczęściej. Czyżby suplementy diety stały się lekarstwem na wszystko? - Zioła rzeczywiście wspomagają leczenie wielu dolegliwości, jednak wizyta w sklepie nigdy nie zastąpi wizyty u lekarza - mówi Wanda Majewska, właścicielka sklepu zielarskiego w Elblągu.

 

Medycyna ma do dyspozycji coraz większy wachlarz leków, które skutecznie radzą sobie z chorobami. Istnieje jednak duża grupa osób, która podchodzi sceptycznie do chemii. Osoby te są najczęściej klientami sklepów ze zdrową żywnością, tudzież sklepów zielarskich. Medycyna naturalna z ziołami na czele ma tylu samu zwolenników co przeciwników. Korzyści płynące z uzupełniania diety w witaminy i mikroelementy wydają się dla wielu na tyle duże, że nie mogą przejść obojętnie obok popularnych ostatnio suplementów.

 

Rozmawialiśmy z Wandą Majewską, właścicielką sklepu zielarskiego przy ulicy Brzozowej w Elblągu o rosnącym zainteresowaniu elblążan dbaniem o zdrowie. Profilaktyka zdaje się tu być kwestią nadrzędną.

 

- Wytyczne unii europejskiej ograniczadzialność sklepów zielarskich. Nie wszystkie mieszkanki dopuszczone są do sprzedaży. Z roku na rok obserwujemy jednak coraz większe zainteresowanie suplementami diety. Elblążanie chętnie zaglądają do nas, lubią poszerzać swoją wiedzę. Zawsze jednak podkreślam, że nie można bagatelizować sygnałów jakie wysyła ciało - wizyta u lekarza bywa w wielu przypadkach niezbędna. Ziołolecznictwo rozwija się. Sama pisałam artykuły, np. o niekorzystnym wpływie mleka na organizm. Muszę jednak przyznać, że ludzie nie zawsze stosują się do wskazówek, jakie można znaleźć w publikacjach tego typu.

 

Lekarze ostrzegają pacjentów – zioła nie są wstanie uchronić nas przed ciężkimi chorobami stanowią jednak uzupełnienie diety i dobrą metodę na wzmocnienie organizmu. Trzeba wykazać się w tej kwestii zdrowym rozsądkiem. Żadne zioła nie mogą być przyjmowane bez przerwy.


Istnieje wiele produktów ziołowych naturalnego pochodzenia, wiele z nich możemy znaleźć na takiej stronie jak Products Bank.

ilość zdjęć 10 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.