› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanka Monika Kaśkiewicz najlepszą położną w województwie!

› zdrowie i uroda 5 miesięcy temu    4.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Monika KaśkiewiczMonika Kaśkiewicz fot. Poloznanamedal2018.pl (zdj. po lewej) / Monika Kaśkiewicz (zdj. po prawej)

Elblążanka Monika Kaśkiewcz została laureatką konkursu na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach, w którym wzięło udział aż 482 położnych z całego kraju. 

Konkurs został zorganizowany w ramach 5. jubileuszowej edycji kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal". Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci, jak również podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej położne. Laureatów konkursu wybrały same pacjentki.

Tytuł najlepszej położnej w Polsce zdobyła Anna Wojtyla z Częstochowy (1383 głosy). Na drugim miejscu uplasowała się Alina Jedlińska z Katowic (977 głosów), a trzecie miejsce zajęła Renata Lustyk z Inowrocławia (865 głosów). Zwyciężczynią w województwie warmińsko-mazurskim została Monika Kaśkiewicz, która otrzymała 451 głosów.

W konkursie wzięły udział jeszcze dwie inne elblążanki – Beata Więckowska (otrzymała 93 głosy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu) oraz Teresa Sawicka (14 głosów, Szpital Miejski. im. Jana Pawła II).  

Monika Kaśkiewicz, fot. Poloznanamedal2018.pl  

Monika Kaśkiewicz (ur. 26 stycznia 1988 r. – nie zapomnijcie złożyć jej urodzinowych życzeń) jest aboslwentką Położnictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Elblągu jako położna w Szpitalu Miejskim. im. Jana Pawła II. Pochodzi z miasta, które jest położone bardzo daleko, a mianowicie ze Świdnicy na Dolnym Śląsku. Jej mąż jest żołnierzem zawodowym i przyjechał do Elbląga "za pracą". Oboje mieszkają w naszym mieście od blisko 8 lat. Wychowują dwoje dzieci: 6-letniego Karola i 3,5-letnią Hanię. Oprócz bycia administratorką  grupy na Facebooku Elbląskie Mamusie Karmią Piersią Monika prowadzi bloga mammabest.pl, w którym porusza tematykę związaną z macierzyństwem.

Od września 2016 do stycznia 2017 roku uczęszczała na zajęcia w Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie, gdzie nabywała interdyscyplinarną wiedzę z wielu dziedzin medycyny, w tym wiedzę o fizjologii laktacji, zasadach postępowania w czasie karmienia piersią i żywieniu matki i dziecka, wiedzę na temat chorób piersi, a także innych schorzeń matki i dziecka mających wpływ na przebieg karmienia. Uczyła się jak rozpoznawać przyczyny zdrowotne i psychologiczne zaburzeń laktacji oraz jak utrzymać laktację w razie stosowania leków lub czasowych przeciwwskazań ze strony matki lub dziecka. Ćwiczyła również umiejętność postępowania terapeutycznego w różnych sytuacjach klinicznych. Podczas warsztatów z fizjoterapeutą uczyła się odpowiednio postępować z niemowlęciem, a podczas zajęć z neurologopedą – poznawała tajniki fizjologii i patologii funkcji ssania. Zdobywała również wiedzę praktyczną. Na oddziale położniczym nabywała umiejętności praktyczne niezbędne w pracy z karmiącą matką, uczyła się udzielać porad według obowiązującego standardu, prowadzić dokumentację i pracować w zespole. Studia nad laktacją zwieńczyła dyplomem. Wcześniej musiała zdać egzaminy - teoretyczny (w marcu w Warszawie) oraz praktyczny (w kwietniu w Gdańsku). Jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Warto dodać, że ten certyfikat mogą uzyskać tylko osoby z wykształceniem medycznym. Krótko mówiąc Monika jest specjalistką w wąskiej dziedzinie i dziś może podzielić się swoją wiedzą z innymi.

Wszystkie kandydatki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obserwator
5 miesięcy temu 2
poza sympatycznym wyglądem i dobrym wrażeniem które robi ta pani to nie można powiedzieć że jest super wyjątkową położną
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ob
5 miesięcy temu 1
dziwne że jeszcze pracuje w PL
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.