› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanka w radzie ds. kobiet resortu obrony narodowej

› bieżące 9 miesięcy temu    18.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanka w radzie ds. kobiet resortu obrony narodowej   fot. Sławomir Wróblewski

St. chor. Lidia Osik z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu została wybrana w wyniku głosowania do Rady ds. Kobiet w resorcie obrony narodowej. Niedawno opublikowaliśmy tekst, że została przedstawicielką swojej jednostki. 

Wybory do Rady Kobiet odbyły się w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej. Z paniami w mundurach spotkał się komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch. 

Generał określił zasady współpracy z Radą oraz wysłuchał wypowiedzi przedstawicielek kobiet żandarmów na temat służby w formacji i wyzwań, jakim muszą stawiać czoła kobiety w mundurach

- czytamy w komunikacie KGŻW. 

Przewodnicząca Rady ds. Kobiet ppłk Beata Targońska, która wyjaśniała, że nowa decyzja MON z marca tego roku wzmacnia pozycję Rady oraz wprowadza bardziej przejrzyste i skuteczne reguły postępowania w sytuacjach kryzysowych.

W uzupełniających wyborach uczestniczyły kobiety żołnierze Żandarmerii Wojskowej, które zostały wyłonione w macierzystych jednostkach podczas niejawnych wyborów kandydatek na członkinie Rady ds. Kobiet w resorcie obrony narodowej.
W wyniku głosowania członkiniami Rady zostały kpt. Małgorzata Mroszczyk z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej i por. Agnieszka Derlacz z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, a członkiniami zastępującymi por. Katarzyna Smolarz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie i st. chor. Lidia Osik z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rto
9 miesięcy temu ocena: 0%  1
żenada to nie wojsko :(((
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.