› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanki poszukują... Jak znaleźć tego jedynego w naszym mieście? Próbujemy podpowiedzieć!

› poradnik ponad rok temu    9.08.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
Elblążanki poszukują... Jak znaleźć tego jedynego w naszym mieście? Próbujemy podpowiedzieć!

Tego typu tematy budzą ożywioną dyskusję nie tylko w sezonie ogórkowym, choć wakacje są z pewnością tym okresem, w którym brak drugiej osoby u boku może być bardziej dotkliwy. Nie każda kobieta preferuje samotne wyjazdy. Nie ma problemu, gdy ma się kogoś u boku, ale nie zawsze tak jest.

"Darmowy kurs szukania męża" - sam tytuł może budzić uśmiech na twarzy. Nic bardziej mylącego. Profil wydarzenia udostępnionego na Facebooku pod tą nazwą polubiło już  tysiące osób, w zdecydowanej większości panie. 1,7 tys. zadeklarowało swój udział, a 10 tys. jest zainteresowanych tym wydarzeniem.

Kurs startuje w piątek, 11 sierpnia. Organizatorem jest Łagu, który najwyraźniej aspiruje do tego, aby być internetową osobowością. A może już jest?

W piątek udostępnimy pierwszy odcinek kursu. Nasze warsztaty są oczywiście online, są bezpłatne i wystarczy, że udostępnisz nasz kurs na swojej tablicy a będziesz mogła radować się naszym projektem.

- zadeklarował. 

Internautki z całej Polski komentują wydarzenie.

Nie mialam dotąd pojęcia jakie to trudne.

- zakomunikowała Elżbieta.

Kasia, po naszych wczorajszych rozmowach może czas na kurs?

- dodała Claudia. 

Chyba trzeba być desperatką żeby pójść na taki kurs :)

- powiedziała Edyta. 

Skoro nie udało się na Woodstoku to może tutaj? 

- rzuciła Paulina  

Pies jest lepszy od faceta 

- napisała Agnieszka. 

Przez tyle lat znalząłm tylko 2 zostosowania facta - wyrzucanie śmieci i wiercenie dziur w ścianach w nowym domu. No i?

- dodała Beata.

 Wynoszenie śmieci? ha ha ha ha Odkąd sama złożyłam lustro z Ikei ta funkcja też już nie ma sensu.

- zripostowała ta pierwsza.

czy kurs będzie dostępny po weekendzie?

- zapytała Maria. 

Kurs będzie wisiał na Youtube'ie do końca świata i jeden dzień dłużej. 

- odpowiedział Łagu. 

Podobnych propozycji, wspomagających znalezienie wymarzonego partnera, jest w Internecie bardzo dużo. Wystarczy tylko poszukać. Przykładowo trener motywacyjny Adam Jakubiak promuje darmowe poradniki, które są dostępne za pośrednictwem strony internetowej Zakochajmypolske.pl. Co jest przyczyną popularności tego typu stron, profili? Z pewnością duży problem związany ze znalezieniem drugiej połówki motywuje do intensywnych poszukiwań, które nie ograniczają się już tylko i wyłącznie do klasycznych sposobów.

Na zakończenie warto dodać typowo elbląskie propozycje. Na Facebooku funkcjonuje profil Single z Elbląga (1549 osób). Mimo dużej ilości członków aktywnośc na tej grupie nie jest duża. Dominują wpisy mężczyzn. Najwyraźniej panie nie wierzą, aby ten sposób znalezienia drugiej połówki był skuteczny. Podobnie sprawa wygląda na największym portalu randkowym w Polsce, czyli słynnej już Sympatii, gdzie profili elblążan i elblążanek z załączonymi zdjęciami jest jak na lekarstwo, podczas gdy w tym samym czasie wybierając w wyszukiwarce tego portalu profile osób mieszkających w dużych miastach możemy przebierać w tysiącach "ofert matrymonilano-towarzyskich".    

Chcemy wierzyć w to, że jest ktoś na świecie, kto jest przeznaczony tylko dla nas. Ale życie pisze różne scenariusze i po kolejnym rozstaniu dochodzimy do wniosku, że tych, którzy mieli być "jedynymi" było już kilkoro. Co zrobić jednak w przypadku, kiedy kolejne rozstania zamiast urealniać nasze wymagania wobec potencjalnego partnera, tylko je podnoszą, uniemożliwiając tym samym ponowne związanie się z kimś na stałe?

Na fundamentalne różnice nic nie poradzimy, bo trudno być z kimś, kto wyznaje inne niż my wartości i odmiennie patrzy na świat. Ale może powinniśmy kierować się po prostu sercem, które dostarcza nam motywacji do podtrzymywania relacji? I zacząć myśleć o drobnych niedoskonałościach drugiej osoby jako czymś, co czyni ją niepowtarzalną i jednocześnie bardziej pociągającą.

 - podsumowuje swoje  rozważania na temat "pułapki mitu drugiej połowy" ekspert portalu Sympatia.pl Julita Czarnecka. 

A co sądzą na ten temat nasze Czytelniczki?

PS 

Już w najbliższy czwartek, 10 sierpnia, będzie okazja poznać kogoś w bardzo nietypowy sposób. Elbląska szkoła salsy, bachaty i kizomby zachęca do wzięcia udziału w darmowym wydarzeniu, które odbędzie się na bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Będzie to organizowany już po raz czwarty "Salsa Spontan na bulwarze".

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JohnMurphy66
ponad rok temu ocena: 0%  10
Dajcie spokój z tym szukaniem. Nic na siłę. Co ma być to będzie. Jeśli masz kogoś mieć, to choć nie wiem, co by się działo - będziecie razem. I tyle :) Nie ma co się stresować. Oczywiście, zamykac w domu i czekać też nei można, ale żyć własnym życiem. Każdego dnia do przodu iść, a nawet się nie spostrzeżemy, jak przestaniemy byc singielkami. wypożyczalnia nart zieleniec
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mr.x
ponad rok temu ocena: 71%  9
jeżeli chca znaleźć księcia powinny najpierw pocałować żabę a nie przespać się z całym stawem
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sista
ponad rok temu ocena: 50% 8
ha ha ha ha ha :) :)
~ Wizjoner
ponad rok temu ocena: 71% 7
haha, super riposta. uśmiałem się do łez, ale często taka jest prawda, smutna, ale prawda. A wiadomo jak traktuje się towar drugiej kategorii z przebiegiem. Taki przechodzony to już nie to, więc szuka się dalej i dalej. Towar "dotykany" uważa się za sprzedany, więc radź sobie sama, byłaś gościnna tu i ówdzie to nikt nie będzie traktował cię na stałe. Takie przykre wnioski.
~ Djd
ponad rok temu ocena: 33%  6
Ale tematy macie słabe gdzie się podziałów, stare, dobre elblag.net? Wracając do tematu, zawsze mogą znaleźć sobie rycerza na białym koniu z Bliskiego Wschodu, ostatnio to jest modne, hahahaha. Pozdrawia singiel również, Jack_D tak trzymaj.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neli
ponad rok temu ocena: 0% 5
szczególnie jak pisali licealiści LOL :)
~ Ona
ponad rok temu ocena: 60%  4
Kiedyś szukałam, ale zrezygnowałam, wymagania mieli jak z filmu :)
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack_D
ponad rok temu ocena: 80%  3
Kiedyś szukałem, ale zrezygnowałem, wymagania miały jak z filmu :) Wole jednak być sam
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Slow Food
ponad rok temu ocena: 33% 2
Kobieta szuka mężczyzny stojącego pod wieloma względami wyżej od niej. Kobieta jest wyzwaniem dla mężczyzny. Może to i dobrze. Oczywiście wszystko ma swoje granice :)
~ maron
ponad rok temu ocena: 50% 1
Mam odmienne zdanie. To już nie te czasy, kiedy kobieta była wyzwaniem dla mężczyzny. Biały rumak i szabelka u boku to zamierzchłe czasy. Idąc w tym kierunku gdzie są te damy, białogłowe, delikatne, dbające o ognisko domowe. Dziś są czasy "jedziesz, jedziesz, ćwicz, chudnij, bądź cool, dawaj, wbijaj". Co gorsze po jednej i drugiej stronie to funkcjonuje.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.