› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elinborg z Wysp Owczych wystąpi w Mjazzdze

› zapowiedzi ponad rok temu    13.06.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elinborg z Wysp Owczych wystąpi w Mjazzdze

Odnosi co raz większe sukcesy na scenie singer-songwriterskiej, a jej obie wydane płyty doczekały się bardzo pochlebnych recenzji również wśród polskich znawców szeroko pojętej muzyki skandynawskiej. W ramach pierwszej polskiej trasy koncertowej w piątek 15 czerwca elbląską Mjazzgę odwiedzi Elinborg. 

Elinborg to piosenkarka i autorka tekstów z Wysp Owczych. „Od małego” występowała i tworzyła muzykę. Urodziła się i wychowała na w miejscowości Syðrugøta, gdzie mieszka około 430 osób.
W 2015 roku wydała swoją pierwszą EP z czterema piosenkami w swoim ojczystym języku, kilka miesięcy później otrzymała nagrodę za Debiut Roku na Wyspach Owczych (Faroese Music Awards). Od czasu wydania swojego pierwszego EP artystka dużo koncertowała na Wyspach Owczych. W 2015 roku wystąpiła też na dużej muzycznej imprezie jaką jestG! Festival. Natomiast w 2016 roku ponownie można ją było zobaczyć podczas kolejnych festiwali:Summer Festival,ÓlavsøkaiVoxbotn. Ponadto w tym samym roku Elinborg zdobyła tytuł Best Live Act Of The Year podczas rozdania farerskich nagród muzycznych Faroese Music Awards (FMA).

W lutym 2017 roku na rynku pojawiło się drugie wydawnictwo Elinborg zatytułowane „Landið Sum Ongin Sær”, którego wydawcą jest farerska wytwórnia Tutl.

Muzyczny potencjał Elinborg jest ogromny. Album „Landið Sum Ongin Sær” przynosi muzykę bardzo zmysłową i emocjonalną, ale nic w tym dziwnego skoro Elinborg pisze piosenki o miłości, smutku i życiu, do tego w tak osobisty sposób i w tak pięknym stylu. Jak sama mówi, piosenki znajdujące się na jej najnowszym krążku mówią albo o „utracie kogoś” albo o „kochaniu kogoś”.

Elinborg proponuje misternie utkany alternatywny folk pop, oparty na oszczędnie podanej elektronice, subtelnych partiach pianina i syntezatorów, delikatnych gitarach i stonowanej perkusji. Zwiewna poświata tej muzyki czaruje detalami i urzeka radosno-melancholijną aurą. Duża w tym zasługa producentów, będących równocześnie muzykami. Nadali oni muzyce Farerki gustownego posmaku i klasy. Z wyczuciem przygotowali oprawę muzyczną, w której nie usłyszymy ani niepotrzebnych ozdobników ani przepychu, a jednak która mimo tego jest bardzo magnetyczna i pociągająca.

Mjazzga, 15-06-2018 godz. 20:15
Bilety w cenie 20 zł

Więcej na www.mjazzga.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.