› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Fitness w wodzie na krytej pływalni

› sport 11 miesięcy temu    12.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Fitness w wodzie na krytej pływalni

W ramach akcji Aktywuj się z MOSiR-em mieszkańcy Elbląga mogą korzystać z zajęć aqua fitnessu na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Zajęcia odbywają się w każdy dzień tygodnia, poza sobotami.

Aqua fitness to wspaniała forma treningu w wodzie, mająca na celu wzmocnienie kondycji i wydolności organizmu, a także niezwykle skuteczny i bezpieczny sposób walki z nadwagą. Wyjątkowość tych zajęć polega na poprawie sprawności fizycznej bez nadmiernego obciążania organizmu, gdyż wszystkie ćwiczenia wykonywane są w wodzie. Program dostosowywany jest do możliwości i oczekiwań uczestników.

Zajęcia aqua fitness odbywają się w każdy dzień tygodnia, poza sobotami. Szczególnie zachęcające są poranne zajęcia w poniedziałki i środy na 9:15, oferowane wszystkim tym, którzy dysponują czasem i chcą rozpoczynać aktywnie dzień, nie siedząc w domu. Półgodzinne ćwiczenia w wodzie, następnie pół godziny przeznaczone na pływanie działają pobudzająco i wpływają na poprawę samopoczucia. Osoby dysponujące czasem dopiero po południu mogą korzystać z zajęć na godzinę 20:00 (pon., wt., czw., pt.) lub w niedzielę na godzinę 16:30. Bilet wstępu na jedne zajęcia aqua fitness to koszt 20 zł. Możliwy jest także zakup karnetu w kwocie 90 zł za 8 wejść w miesiącu lub 60 zł za 4 wejścia w miesiącu.

Drugą propozycją zajęć oferowanych na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej, jest aerobik dla seniorów. Są to zajęcia w wodzie, w ramach których wykonywany jest szereg ćwiczeń łączących elementy fitnessu, gimnastyki korekcyjnej aerobiku z elementami pływania, specjalnie przygotowanymi dla tej grupy wiekowej. Jest to znakomita metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach. Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Z drugiej strony, opór, jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch należy wkładać więcej siły.

Aerobik dla seniorów odbywa się w każdą sobotę o godz. 11:00 i 12:00 na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Zajęcia w wodzie skierowane są do wszystkich osób powyżej 60 roku życia. Cena biletu wynosi 6 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.krytaplywalnia.elblag.eu.
 

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.