› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Fryzura do spania - co zrobić z włosami nocą?

› poradnik 11 miesięcy temu    14.10.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Fryzura do spania - co zrobić z włosami nocą?

Noc to czas, w którym całe ciało i umysł mają szansę na odpoczynek. Mając tego świadomość, wiele wagi przywiązujemy do wyboru odpowiedniego łóżka, materaca czy pościeli, ale rzadko zwracamy uwagę na takie drobiazgi jak choćby ułożenie włosów... Okazuje się, że sen jest dla nich sporym wyzwaniem. Specjaliści szacują, że w czasie ośmiogodzinnego wypoczynku człowiek zmienia swoją pozycję nawet 30 razy, wielokrotnie narażając kosmyki na mechaniczne uszkodzenia, wyrywanie, łamanie. Jaka fryzura do spania ochroni włosy przed zniszczeniem?

1. Rozpuszczone czy związane - jaka fryzura do spania będzie lepsza?
2. Jak związać włosy, żeby rano były proste?
3. Jak związać włosy, by rano się kręciły?
4. Kosmetyki na noc

Niezależnie od tego, która fryzura do spania najbardziej cię przekonuje, pamiętaj, by nigdy nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Wilgotne pasma są bardziej narażone na uszkodzenia i trudniej je później ułożyć. Dodatkowo mokre włosy to środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii.

Rozpuszczone czy związane - jaka fryzura do spania będzie lepsza?

Podstawowa kwestia, którą należy rozstrzygnąć to odpowiedź na pytanie, co jest lepsze: spanie ze związanymi czy z rozpuszczonymi włosami? W tym przypadku nie ma wątpliwości, że znacznie lepsze z punktu widzenia kondycji fryzury jest związanie pasm. Śpiąc w rozpuszczonych włosach, narażasz je na intensywny kontakt z pościelą lub materacem, co skutkuje mikrouszkodzeniami. Dodatkowo włosy plączą się, wyrywają i puszą.

Pamiętaj jednak, aby nie związywać kosmyków zbyt mocno i nie naciągać skóry głowy - włosy muszą także odpocząć. Nie sięgaj po ciasne gumki, zwłaszcza takie z metalowymi elementami, które zwiększają ryzyko łamania. Zrezygnuj także z kitki na samym czubku głowy. Z punktu widzenia pielęgnacji włosów najlepszym wyborem jest luźny warkocz, koczek lub kucyk związany w górnej i dolnej części.

Jak związać włosy, żeby rano były proste?

Decydując się na konkretną fryzurę do snu, zapewnisz włosom odpowiedni wygląd rano i łatwiejsze układanie. Możesz skorzystać z kilku trików, dzięki którym uzyskasz zdrowo wyglądające, gładkie i proste włosy. Taki efekt będzie jednak realny pod kilkoma warunkami. Jeśli na co dzień masz kręcone włosy, żadne uczesanie nie powstrzyma pasm przed tą tendencją. Jeśli natomiast chcesz tylko ograniczyć wywijanie pasm, istnieją na to spore szanse.

Jaka przeznaczona do spania fryzura pozwoli uzyskać taki efekt? Zwiąż włosy w kucyk na czubku głowy, a następnie przerzuć go przez poduszkę w taki sposób, by na nim nie leżeć. Dzięki temu rano zyskasz proste, nienapuszone uczesanie, a jednocześnie dodasz czuprynie objętości. Rezultat będzie jeszcze lepszy, gdy zaraz po umyciu włosów wysuszysz je, stylizując szczotką do modelowania. Suche włosy nie odkształcają się tak bardzo.

Jak związać włosy, by rano się kręciły?

Znacznie łatwiej jest "zakręcić" włosy w nocy. Uczesanie, które pozwoli ci uzyskać loki lub naturalnie wyglądające fale nie zajmie więcej niż 10 minut. Wystarczy, że zapleciesz luźny warkocz - wówczas efekt będzie subtelny. Im ciaśniejsze przeploty, tym wyraźniejsze loki.

Alternatywą dla warkocza jest kok. Układanie włosów zrealizuj w taki sposób, by upięcie przypadało na czubku głowy - osiągniesz wówczas dodatkową objętość. Zwróć uwagę, aby gumka dokładnie chwyciła wszystkie pasma - w przeciwnym razie po rozpuszczeniu włosów wystające pasma zaburzą efekt.

Kosmetyki na noc

Nocny wypoczynek może być również czasem intensywnej pielęgnacji, zwłaszcza gdy planujesz mycie włosów wieczorem. Dobrym pomysłem jest olejowanie włosów na noc lub nałożenie odżywki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.