› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Gdy w Gdańsku nie ma miejsc na porodówkach, kobiety rodzą w szpitalu w Elblągu

› dzieci i rodzina 10 miesięcy temu    13.09.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gdy w Gdańsku nie ma miejsc na porodówkach, kobiety rodzą w szpitalu w Elblągu  fot. Pixabay

Jak podaje Radio Gdańsk dla dwóch rodzących kobiet nie było miejsca w szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Lekarz dyżurny obdzwonił okoliczne placówki, ale dopiero elbląskim szpitalu było miejsce. 

Kobiety mają prawo do wyboru lecznicy w której chcą rodzić. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Dwie pacjentki wybrały szpital św. Wojciecha w Gdańsku. Lekarz dyżurny nie miał miejsca dla dwóch rodzących kobiet. 
Co się działo dalej podajemy za Radiem Gdańsk. 

- Kolega wydzwaniał po wszystkich oddziałach w regionie. Nie mógł przecież odesłać tych kobiet do domu, albo kazać im rodzić na ulicy - mówi dr Marek Kowalski, p.o. ordynatora Oddziału Położnictwa i Ginekologii w placówce.
Dzwoniącemu odmówiono we wszystkich szpitalach w Trójmieście, także w Wejherowie, Tczewie, Kościerzynie i Kartuzach. - Znalazł wolne miejsca dla pacjentek dopiero w... Elblągu - opowiada lekarz. 

Dr Kowalski dodaje, że tłok na porodówkach ma również wpływ na kolejki pacjentek oczekujących na planowane zabiegi ginekologiczne. - Jeśli w nocy jest poród, to pacjentka która rano zgłosi się na operację nie może być przyjęta, bo łóżko zostało zajęte i  nie ma jej gdzie położyć - wyjaśnia dr Kowalski. 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest placówką o zasięgu wojewódzkim.

Posiada, co bardzo istotne, obok Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, także Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, zdarza się, że trafiają do nas pacjentki z najbardziej nawet odległych rubieży Warmii i Mazur np. z Ełku czy Giżycka. 

Tak dzieje np. wówczas, gdy pacjentki nie zostaną przyjęte do szpitali w Olsztynie np. z braku miejsc, a z góry wiadomo, że ich dziecko wymagać będzie po urodzeniu specjalistycznej opieki neonatologicznej.

Zdarzają nam się także, choć niezbyt częste, przypadki, że rodzą u nas panie np. z Gdańska, Bydgoszczy czy innych bardziej odległych dużych miast, nawet z Krakowa. Tu o wyborze naszej placówki decydują na ogół więzi rodzinne z naszym miastem 

- wyjaśnia Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ F... Y..!
10 miesięcy temu ocena: 0%  1
Za PO to tylko firmy pogrzebowe miały taki ruch!
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.