› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Gdzie kupować kosmetyki hipoalergiczne?

› moda i styl życia ponad rok temu    30.09.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Gdzie kupować kosmetyki hipoalergiczne?

Alergie są problemem milionów ludzi na całym świecie. Nawet umycie rąk niewłaściwym mydłem może wywołać silną reakcję alergiczną. Dlatego alergikom dedykowane są kosmetyki hipoalergiczne. Gdzie je kupować i jaki mają one skład?

Współczesna plaga

Nawet 40 proc. Polaków może chorować na różnego rodzaju alergie. Światowa Organizacja Zdrowia WHO zaliczyła choroby alergiczne do grupy tzw. chorób cywilizacyjnych. Obecnie alergia jest rodzajem nadwrażliwości i nadreaktywności układu immunologicznego człowieka na czynnik alergizujący, czyli alergen. Badania epidemiologiczne wskazują, że na alergie najczęściej cierpią mieszkańcy rozwiniętych miast.  Przykładowo w Warszawie jest dwa razy więcej osób chorujących na astmę - 22 proc., niż na polskich wsiach - nieco ponad 11 proc.

Ciekawostka

O alergii pisano już w XVII wieku p.n.e. i był to opis śmierci faraona Menesa po użądleniu szerszenia. Najprawdopodobniej doszło do niej w wyniku silnego wstrząsu anafilaktycznego, a władca był uczulony na jad owada.  Z kolei, Hipokrates dokładnie opisywał duszności napadowe i użył w stosunku do nich terminu „asthma”, jeśli chodzi o zaburzenia oddychania.  W 1873 roku Charles Blackley wykazał związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy gorączką sienną i nadwrażliwością na pyłki roślin.

Alergicy zmuszeni są do podejmowania długotrwałego leczenia lekami immunosupresyjnymi i wzmacniającymi odporność organizmu na alergeny. Przyjmują leki antyhistaminowe i poddają się tzw. odczulaniu w gabinetach alergologicznych. Muszą też pamiętać o wykorzystywaniu na kosmetyków hipoalergicznych.

Skąd hipoalergiczność kosmetyków?

Dla alergików dedykowane są całe serie kosmetyków hipoalergicznych, w składzie których znajdziemy naturalne elementy. Niestety, nie wszystkie produkty kosmetyczne i higieniczne oznaczone jako „hipoalergiczne”, rzeczywiście są w pełni bezpieczne dla skóry i nie będą powodowały powstawania alergii czy podrażnień. Brakuje w Polsce regulacji prawnych, które jednoznacznie wskazywałyby, jakie kosmetyki są rzeczywiście hipoalergiczne. Dlatego przy ich wyborze należy sugerować się dokładnym składem produktu oraz opiniami osób, które są alergikami i już go przetestowały. Wtedy mamy największe szanse na zakup kosmetyków, które nie będą nas uczulać. Można wybrać je z bogatej oferty sklepów internetowych. Drogeria online zwykle oferuje szeroki wybór tego rodzaju kosmetyków, a dodatkowo prezentuje komentarze klientów, które pozwolą na wybór odpowiedniego produktu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.