› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Hanicenta Rzepa – lekarz z wielkim sercem

› bieżące ponad rok temu    1.12.2016
Marcin Mongiałło
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
Hanicenta Rzepa – lekarz z wielkim sercem fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Podczas gali, która odbyła się pod koniec listopada na zamku w Olsztynie obywatelka naszego miasta lek. Hanicenta Rzepa odebrała honorową statuetkę „Wielkiego Serca” – wyróżnienie cyklicznie przyznawane przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. W plebiscycie od kilkunastu lat nagradzani są m.in. najpopularniejsi lekarze specjaliści Warmii i Mazur. 

Lekarz Hanicenta Rzepa jest specjalizuje się w ginekologii i położnictwie (II stopień specjalizacji) i jest związana z naszym miastem od 1974 r. W tym też roku otrzymała tytuł lekarza. W latach 1974–1988 była zatrudniona w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego, a od 1988 pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, gdzie jako ordynator (tę funkcję sprawuje od 2004 roku) organizuje pracę jednego z największych oddziałów – Oddziału Ginekologii i Położnictwa. Wcześniej, w latach 1988–2004, pełniła funkcję zastępcy ordynatora. Jak nietrudno policzyć jej łączny staż pracy wynosi 42 lata.

O skali wyzwań, którym musi sprostać lek. Hanicenta Rzepa świadczy fakt, że na Pododdziale Ginekologicznym, który jej podlega, wykonuje się rocznie ponad 2 tys. zabiegów. Drugą jednostką organizacyjną, którą zarządza jest Pododdział Położniczy (z Traktem Porodowym, salą cięć cesarskich i salą porodów rodzinnych), na którym corocznie odbieranych jest około 1300 porodów. Trzecim – Pododdział Patologii Ciąży.

Dr Hanicenta Rzepa jest bardzo lubiana i szanowana przez swoich współpracowników, jak również bardzo doceniana przez swoje pacjentki. Wiele z nich zawdzięcza jej swoje zdrowie, a nawet życie. Zdarza się, że opiekuje się i leczy kolejne pokolenie kobiet z tej samej rodziny – córki, a nawet wnuczki.

Po pracy poświęca swój wolny czas na poszerzanie wiedzy medycznej oraz życie rodzinne (ma kilkoro wnucząt).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Izolda
ponad rok temu ocena: 0%  6
Tacy ginekolodzy jak ta Pani czy też lekarz tej specjalizacji, przyjmujący w Krakowie http://www.ginekolog-krakow.com.pl/  to prawdziwy skarb. Sama miałam spore problemy w ciąży i wiem, jak ważne jest odpowiednie jej prowadzenie. Dlatego też jest naprawdę pełna uznania dla cierpliwości, jak i wiedzy takich osób. 
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?/
ponad rok temu ocena: 71%  5
"Czytelnicy prywatni czy na NFZ"
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjentka 2
ponad rok temu ocena: 33%  4
Brawo, gratulacje Pani Doktor.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ balba
ponad rok temu ocena: 13%  3
Tępaczki, ale wiecie, że Hanicenta to imię, a nie nazwisko? Zwracanie się więc do nagrodzonej osoby po imieniu, nawet z tytułem (którego nie ma, bo jest lekarzem medycyny, a nie drem nauk medycznych), jest nie na miejscu i brzmi prowincojonalnie.
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Balbina
ponad rok temu ocena: 60% 2
Dr = w języku potocznym lekarz. Tytuły prasowe, tym bardziej jeśli chodzi o dziennik internetowy, mają prawo cechować się mniejszą dosłownością i to jest bardzo powszechnie praktykowane w tego typu przekazie medialnym, natomiast stosowanie określeń typu "tępaczki" źle świadczy o rozmówcy.
~ pacjentka
ponad rok temu ocena: 36%  1
Zawsze miła zawsze pełna empatii i wspaniała specjalistka.Brawooooo
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.