› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Hemoroidy w ciąży i po porodzie. Jak je skutecznie leczyć?

› poradnik ponad rok temu    22.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Hemoroidy w ciąży i po porodzie. Jak je skutecznie leczyć?

Ciąża to stan, który – mimo że niesie za sobą dużo radości – wiąże się z wieloma uciążliwymi dolegliwościami. Jedną z nich są hemoroidy – niezwykle wstydliwa przypadłość. Dowiedz się co zrobić, żeby hemoroidy się wchłonęły.

Hemoroidy (guzki krwawnicze) to częsta przypadłość, z którą zmaga się wiele ciężarnych kobiet. Chociaż nie stanowią zagrożenia dla płodu, są bardzo uciążliwe. Mogą powodować sporo nieprzyjemnych objawów, takich jak np. swędzenie, pieczenie, ból. Dlatego wiele kobiet zastanawia się co zrobić, żeby hemoroidy się wchłonęły.

Skąd się biorą hemoroidy?


W okresie ciąży dochodzi do stopniowego wzrostu objętości macicy w obrębie jamy brzusznej. Prowadzi to do szeregu fizjologicznych zmian, czego skutkiem może być pojawienie się hemoroidów.

Guzki krwawnicze powstają w efekcie wzrostu ciśnienia żylnego wywołanego uciskiem macicy na niektóre żyły jamy brzusznej. To prowadzi do zwolnienia przepływu krwi w jej wnętrzu, co skutkuje powstaniem żylakowych poszerzeń. Nie bez znaczenia są także zaparcia – kolejna dolegliwość typowa dla okresu ciąży.

Hemoroidy zewnętrzne – czy znikną?


Wiele kobiet zastanawia się, czy hemoroidy zewnętrzne znikną samoistnie, np. po porodzie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy przypadek jest inny. Niemniej jednak często zdarza się, że guzki same znikają – dochodzi do ich wchłonięcia. Z tego powodu nie ma potrzeby sięganie po zaawansowane metody – w zupełności wystarczą domowe sposoby.

  • Odpowiednia dieta

W walce z hemoroidami w ciąży i po porodzie pomaga odpowiednia dieta. Chodzi przede wszystkim o jadłospis obfitujący w produkty zawierające błonnik. Nie bez znaczenia jest także wypijanie sporej ilości wody.

  • Unikanie silnego parcia

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się hemoroidów, na pewno musisz unikać silnego parcia, np. podczas oddawania stolca. Parcie przyczynia się do zwiększenia ciśnienia w kanale odbytu i jednocześnie wpływa na zwiększenie objętości już istniejących guzków.

  • Nasiadówki

W walce z istniejącymi hemoroidami pomagają nasiadówki – albo w gorącej wodzie, albo w odpowiednich ziołowych wywarach (np. z kory dębu).

Lepiej zapobiegać niż leczyć


Chociaż ciąża jest okresem, w którym ryzyko pojawienia się hemoroidów jest większe, nie zawsze dochodzi do ich powstawania. Zgodnie z powiedzeniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto włączy działania profilaktyczne.

I w tym przypadku znaczenie ma odpowiednia dieta – bogata w produkty zawierające błonnik. Koniecznością jest także aktywność fizyczna – ruch o średniej intensywności wpływa korzystnie na pracę jelit, zmniejszając ryzyko wystąpienia guzków krwawniczych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.