› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)

› dzieci i rodzina ponad rok temu    11.05.2016
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
5 zdjęćHuśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia) fot. Bartłomiej Ryś

Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ulicy Lotniczej okazał się strzałem w dziesiątkę Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Na jego terenie każdego dnia spotkać można masę umorusanych i zadowolonych dzieciaków z rodzicami. Dorośli mają w końcu gdzie pójść z własnym pociechami, lecz coś mąci ten idealny obrazek... To zabezpieczona łańcuchami i nieczynna - na co wskazuje napis "zakaz wstępu" huśtawka, która jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Pomimo tego, iż kompleks działa od kilku miesięcy, potężne gabarytowo urządzenie jest wyłączone z użytku. Dlaczego?

Zacznijmy od początku. Wolna przestrzeń między wieżowcami a torami PKP została wyposażona m.in. w urządzenia do zabawy dla dzieci, urządzenia do ćwiczeń, boisko do koszykówki, jest także miejsce na street workout. Wszystko to jest oświetlone oraz monitorowane. W ramach inwestycji powstały także urządzenia dla osób niepełnosprawnych, jak huśtawka właśnie. Kłopot w tym, że nie można z niej skorzystać.

Jak się okazuje, huśtawka - poprzez swoje gabaryty - stwarza zagrożenie dla innych bawiących się dzieci w pobliżu. Gdyby któreś z nich przypadkowo znalazło się zbyt blisko uruchomionego urządzenia, mogłoby mocno ucierpieć. Dlatego też, gdy obiekt oddawano do użytku, postanowiono nie uruchamiać huśtawki dopóki nie powstanie wokół niej dodatkowe ogrodzenie, które zabezpieczałoby inne dzieci przez możliwymi wypadkami. Niestety, pierwotny projekt nie zakładał budowy takiego ogrodzenia i trzeba znaleźć środki na naprawienie tego "przeoczenia" oraz... czekać. Do momentu, w którym nie zapadnie decyzja, o jego powstaniu. Kiedy to nastąpi?

Nie wcześniej, niż 23 czerwca. Wtedy też Radni będą mogli przegłosować wprowadzenie zmian do projektu na ostatniej przed wakacjami sesji i ustalić, jaką kwotę przekazać na dobudowanie rzeczonego ogrodzenia.

- Koszt nie powinien być duży, dlatego myślę, że nie będzie z tym problemu - jak wyjaśniał Łukasz Mierzejewski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Pozostaje mieć nadzieję, że okres oczekiwania szybko zleci i już niedługo huśtawka zostanie "spuszczona z łańcucha".

 

 • Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)
 • Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)
 • Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)
 • Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)
 • Huśtawka nieczynna do... ogrodzenia (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Megan
ponad rok temu ocena: 7%  1
"Oświetlone i monitorowane" - to oczywiście czysta fikcja literacka.
odpowiedz oceń komentarz 1 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.