› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Impotencja przyczyny problemu

› bieżące ponad rok temu    11.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Impotencja przyczyny problemu

Dowiesz się tutaj o czynnikach fizycznych i psychicznych powodujących impotencje. Poznasz też sposoby rozwiązania tego problemu.

Impotencja przyczyny

Impotencja i problemy z erekcją są jednymi z największych plag dzisiejszego świata. Na dobrą sprawę problem nie leży jedynie w kwestii utrudnień w samym zbliżeniu seksualnym. To również mocno rzutujące kwestie na całe, codzienne funkcjonowanie każdego mężczyzny.

Jak pokazują bowiem badania, spełnienie seksualne jest jedną z podstawowych, ludzkich potrzeb. Brak jej zaspokojenia to daleko idące konsekwencje na tle budowania relacji międzyludzkich, samooceny ale przede wszystkim - budowania partnerstwa w związku. Jeśli jedna ze stron nie jest zaspokojona seksualnie, to dlaczego miałaby pozostawać w tego rodzaju toksycznej relacji?

Na całe szczęście problem jest dość dobrze znany oraz przebadany. Przyjrzymy się mu bliżej w tym przeglądzie, co pozwoli nam na wypracowanie pewnych wniosków do radzenia sobie z tym schorzeniem.

Przyczyna główna - błąd w łańcuchu informacji

Erekcja to stan gotowości do odbycia stosunku. W wyniku ekspozycji naszego ciała na odpowiedni impuls - dotyk, widok, dźwięk, wyobrażenie seksualne czy świadomość nadchodzącego zbliżenia, nasz mózg rozpoczyna łańcuch reakcji. Wysyła stosowny komunikat do ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym. Stamtąd, za pomocą stosownych nerwów, informacja dociera do ich zakończeń w mięśniach gładkich współtworzących ciała jamiste w prąciu. W wyniku tego powiększają się one, wypełniając się krwią. Sprawia to, że członek jest twardszy oraz ulega podniesieniu i jest gotowy do zbliżenia.

Jak widać, sam łańcuch zdarzeń jest dość długi. Zatem potencjalne jego narażenie na działanie negatywnych czynników jest bardzo duże. Wystarczy bowiem niewielki błąd lub utrudnienie na którymś z powyższych etapów, by spotkać się z problemami z erekcją.

Dlatego też problemy z potencją mogą się pojawić po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia. Oczywiście na każdym z tych etapów przyczyna problemów ze wzwodem jest różna. Dlatego też warto znać je wszystkie, by móc się odnieść do tego, co akurat powinniśmy zrobić. Dalsze opracowanie powstało na podstawie artykułu erektoportal.pl.

Czynniki fizyczne problemów z erekcją

Pierwszą grupą przyczyn problemów z erekcja są szeroko pojęte czynniki fizyczne. Są to głównie pochodne różnego rodzaju schorzeń, niedoborów, uszkodzeń ciała lub niewłaściwego stylu życia. W większości przypadków jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie, podejmując odpowiednie kroki.

Do czynników fizycznych zaliczamy takie elementy jak:

 1. Obciążenie nadnerczy.
 2. Zaburzenia hormonalne.
 3. Choroby układu krążenia oraz serca.
 4. Cukrzyca.
 5. Siedzący tryb życia.
 6. Używki.
 7. Uszkodzenia ciała.
 8. Zarażenie bakteriami lub grzybami.
 9. Leki obniżające ciśnienie.

Na dobrą sprawę, kiedy zweryfikujemy wszystkie powyższe czynniki, okazuje się, że nad większością mamy pełną kontrolę. Zarażenie bakteriami czy grzybami, cukrzyca, choroby układu krążenia oraz serca - na to wpływamy odpowiednią dietą. Dodatkowo kwestię leków obniżających ciśnienie możemy rozwiązać przy zmianie diety i weryfikacji dawkowania ze specjalistą.

Zaburzenia hormonalne, czyli problemy najczęściej z testosteronem i jego niedoborem, lub prolaktyną i jej nadmiarem, są często powiązane z nadmiarem stresu. Aktywność fizyczna, 3 razy w tygodniu, złożona z 30 minut spaceru lub biegu oraz 4 serii po 10 przysiadów powinna i te problemy rozwiązać. Tak samo problem siedzącego trybu życia.

Z używek warto zrezygnować dla ogólnego, dobrego samopoczucia. Dla potencji alkohol pity raz w tygodniu nie jest problemem. Jednakże częstsze może wydatnie pogorszyć libido oraz nasze funkcje seksualne. Z kolei papierosy czy narkotyki już nawet w śladowych ilościach źle na nas wpływają. Wystrzegamy się ich za wszelką cenę.

Ostatnią kwestią jest obciążenie nadnerczy. To załatwimy odpowiednią dawką zdrowego snu, którego minimalna ilość to 8 godzin. Warto zadbać, by ten warunek był spełniony.

A teraz przejdźmy do drugiej grupy czynników.

Czynniki psychiczne problemów z erekcja

Drugą grupą czynników, są czynniki psychiczne. Wynikają z naszych nieprawidłowych stanów emocjonalnych. Możemy do nich zaliczyć czynniki takie jak:

 1. Depresja.
 2. Niska samoocena.
 3. Lęk przed niepowodzeniem.
 4. Problemy w rodzinie, w pracy, między partnerami.
 5. Długotrwałe stany lękowe oraz stresowe.

Z kolei nad czynnikami psychicznymi mamy już pełną kontrolę. Nawet lekkie spektrum depresji możemy skorygować (te głębsze już lepiej konsultować ze specjalistą). Konieczna jest rozmowa również z naszymi bliskimi i rozwiązanie wszystkich konfliktów oraz zweryfikowanie swojej samooceny. Będzie to rzutować również na lęk przed niepowodzeniem.

Poza tym warto wdrożyć każdego rodzaju rozwiązania, redukujące stres. O aktywności fizycznej już wspominaliśmy. Warto również rozważyć medytację, jogę, gorące kąpiele czy aromaterapię - wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy, a co może pomóc pozbyć Ci się nadmiaru stresu. Będzie to miało niebywałe przełożenie na poprawę Twojej seksualności czy libido i likwidację problemów z erekcją. Ponadto odpowiednio wypracowane zdrowe nawyki będą miały również przełożenie na poprawę innych aspektów naszego życia.

Najważniejsza jest w tym względzie jednak świadomość, że…

Problemy z potencją da się rozwiązać!

I, jak można wywnioskować z naszego pełnego przeglądu, nie jest to znowu tak skomplikowany proces, jak mogłoby się na początku wydawać. Weryfikując bowiem poszczególne przyczyny problemów z potencją, można dojść do wniosku, że wystarczą drobne działania, by można było się cieszyć pełnym zdrowiem seksualnym. Co jednak sprawia, że mimo prostoty, wielu z nas boryka się z tą kwestią?

Problemy z erekcją to nie wstyd!

Właśnie te uczucie blokuje nas przed podjęciem bardziej zdecydowanych działań, skonsultowaniem się z lekarzem lub rozmową z najbliższymi. Uważamy, że impotencja wynika z naszej winy i otacza ją nienaruszalne tabu, które sprawia, że nie powinno się o tych problemach rozmawiać.

A jest wręcz przeciwnie! Nie tylko warto, ale wprost trzeba głośno mówić o tych kwestiach. Wstyd przed poruszeniem tematu sprawia, że nie zmierzamy w kierunku rozwiązania, a zwyczajnie bagatelizujemy problem, dusimy go w sobie i rezygnujemy z dialogu.

Ciężko jest nawet oszacować, ile związków rozpadło się z powodu braku dialogu pomiędzy partnerami. A tymczasem wsparcie partnerki może być wprost nieocenione - w końcu jeśli jest z Tobą, to dlatego, jakim jesteś facetem. Chcąc rozwiązać swoje problemy z erekcją, masz również na względzie jej potrzeby. W końcu bez zdrowych relacji seksualnych nie ma prawdziwego związku. Kobiety też potrzebują zaspokojenia seksualnego i odpowiedniej stymulacji. Dbając o zdrowie swoje, budujesz swój związek i zapewniasz mu przetrwanie na lata.

A teraz już nie masz żadnego wytłumaczenia tego, że nie podjąłeś żadnych działań. Masz cały zestaw rozwiązań, które możesz wdrożyć do swojego życia i już dziś zmienić je na lepsze, ale przede wszystkim pożegnać problemy z erekcją na zawsze. A jeśli jeszcze Cię nie spotkały, to teraz już wiesz, jak im w prosty sposób zapobiec.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.