› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak bezpiecznie usunąć makijaż?

› poradnik 8 miesięcy temu    28.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak bezpiecznie usunąć makijaż?

Makijaż bez wątpienia jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Pomaga ukryć to, co powinno pozostać niewidoczne, i podkreślić to, co powinno zostać zauważone. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Makijaż dodaje pewności siebie i sprawia, że lepiej siebie postrzegamy. Niestety, o ile na nasze samopoczucie działa bardzo dobrze, zdecydowanie je poprawiając, na stan naszej skóry już niekoniecznie. Kosmetyki stosowane do makijażu, zalegające na skórze twarzy często przez wiele godzin, mogą powodować szereg problemów skórnych – od nadmiernego przesuszenia rozpoczynając, poprzez różnego rodzaju podrażnienia, aż na zaburzeniu pracy gruczołów łojowych i w konsekwencji pojawianiu się problematycznych niedoskonałości kończąc. Dlatego właśnie tak niezwykle ważne jest staranne usuwanie makijażu, które pomaga oczyścić skórę twarzy. Wyjaśniamy, jak zrobić to w bezpieczny sposób.

Usuwanie makijażu – znajdź właściwy kosmetyk

Usuwanie makijażu, nawet tego wykonanego przy użyciu wysokiej jakości wodoodpornych kosmetyków, wcale nie musi być długie i męczące. Kluczem do sukcesu jest po prostu wybór odpowiedniego produktu. A do wyboru mamy kilka. Są to mleczka do demakijażu, na przykład marki L'Oréal, płyny do demakijażu oczu i ust (np. Ziaja) oraz płyny mineralne, jak te oferowane przez markę Garnier.

Pierwsze, zgodnie ze swoją nazwą, mają dość gęstą konsystencję. Nałożone na płatek kosmetyczny, a następnie przyłożone to twarzy, stopniowo rozpuszczają kosmetyki, oczyszczając w ten sposób skórę. Nadają się przede wszystkim do usuwania podkładu, pudru oraz pozostałych produktów wykorzystywanych do makijażu twarzy.

Usuwanie makijażu oczu i ust, czyli bardziej delikatnych obszarów lepiej powierzyć specjalnym płynom do demakijażu oczu i ust – zdarza się, że do tego celu służy jeden produkt. Ich formuła jest skuteczniejsza i lepiej sprawdza się w przypadku bardziej opornych kosmetyków, jak na przykład tusz do rzęs, a przy tym delikatniejsza w działaniu, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

Odrębną grupę stanowią  płyny mineralne, czyli produkty łączące w sobie działanie kilku różnych kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania skóry twarzy. Usuwanie makijażu z ich zastosowaniem jest zdecydowanie najszybsze. Wybierając delikatny płyn micelarny, jak np. płyn micelarny 3 w 1 do skóry wrażliwej, możemy bez obaw posłużyć się nim również do wykonania demakijażu oczu i ust.

Pozbądź się makijażu w bezpieczny sposób!

W usuwaniu makijażu równie ważne jak to, czego używamy do tego celu, jest to, w jaki sposób to robimy. Niezwykle istotny jest sama metoda aplikacji wybranego produktu. Usuwanie makijażu przy użyciu kosmetyków przeznaczonych do tego celu najczęściej odbywa się za pośrednictwem płatków kosmetycznych. Niewielką ilość wybranego produktu umieszczamy na płatku, a następnie przykładamy do wybranej partii twarzy. Pozostawiamy przez chwilę, aby preparat mógł rozpuścić resztki kolorowych kosmetyków. Dopiero wówczas delikatnie pocieramy nim twarz, usuwając pozostałości. To bardzo ważne, aby unikać nadmiernego pocierania skóry twarzy, co mogłoby skutkować jej podrażnieniem oraz rozciągnięciem, które sprzyja wiotczeniu skóry i utracie przez nią elastyczności.

Usuwanie makijażu musi być bardzo dokładne. Po jego zakończeniu skóra powinna pozostać idealnie czysta. Jeżeli zamierzamy użyć produktu do demakijażu po raz pierwszy, usuwanie makijażu powinno poprzedzić przeprowadzenie próby uczuleniowej na niewielkim obszarze skóry, która pozwoli wykluczyć ewentualną reakcję alergiczną na którykolwiek ze składników zawartych w produkcie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.