› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak dbać o zdrowie domowników w mieszkaniu?

ponad rok temu    27.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak dbać o zdrowie domowników w mieszkaniu?
Gdy na zewnątrz naszych domów unosi się smog, coraz trudniej znaleźć nam miejsca o czystym powietrzu. W takich warunkach rezygnujemy ze spacerów i wszelkich aktywności na wolnym powietrzu. Coraz częściej też z niepokojem czytamy o zmianach klimatycznych, jakie dotykają nas i będą nasilać się w przyszłości. Dlatego trudno się dziwić, że coraz więcej osób przykłada wagę do jakości powietrza w domu, by przynajmniej tam mieć poczucie bezpieczeństwa.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektryczne, zbudowane z wiatraka oraz filtrów. Wiatrak zasilany energią elektryczną zasysa do wnętrza zużyte powietrze. Wewnątrz urządzenia przechodzi ono przez kolejne warstwy filtrów, dywersyfikujących zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Czyste, pozbawione zanieczyszczeń powietrze wdmuchiwane jest ponownie do pomieszczenia. Niektóre urządzenia, np. Dyson oczyszczacz posiadają dodatkową funkcję nawilżania powietrza, w ten sposób oczyszczacz staje się jednocześnie nawilżaczem, zastępując kolejny system tak ważny dla komfortu życia. 

W zależności od modelu, oczyszczacze powietrza charakteryzują się różną ilością i jakością filtrów. Niektóre z nich produkuje się z papieru, inne z węgla, niektóre należy często wymieniać, inne tylko się czyści. Oczyszczacze różnią się również mocą, która decyduje o ilości zasysanego powietrza i powietrza wydmuchiwanego. 

Oprócz funkcji nawilżacza, filtry zamontowane w oczyszczaczach zbierają roztocza, pyłki traw, kurz czy sadzę. Mogą również niszczyć patogeny znajdujące się w powietrzu czy dzięki procesowi jonizacji wyłapywać jony o ładunku ujemnym. 

Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

Jakość i skuteczność oczyszczaczy powietrza jest bardzo różna. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów konstrukcyjnych, zapewniających optymalną skuteczność. Z pewnością jednym z nich jest działający w czasie rzeczywistym filtr węglowy czy też filtr HEPA13, (w skali do 14) do zbierania zanieczyszczeń. Wygodną funkcją jest nocny tryb pracy czy funkcja Air Multiplier. Niezwykle praktycznym udogodnieniem jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota lub aplikacji. Wiele z tych funkcji, również opcjonalnych, charakteryzuje oczyszczacz powietrza Dyson, jedno z najbardziej skutecznych urządzeń na rynku. 
Ważnym kryterium wyboru dla oczyszczacza powietrza jest jego poziom wydajności mierzony wskaźnikiem CADR. Niektóre z urządzeń wspomnianej wyżej marki Dyson posiadają skuteczność o wartości 99,95%. Ogromne znaczenie ma również głośność pracy urządzenia, które przy całodobowym trybie może koncentrować na sobie nadmiar uwagi. 

Jakość oczyszczacza a komfort alergików

Nowoczesny, wysokiej jakości oczyszcza powietrza zapewnia czyste powietrze oraz usuwa zanieczyszczenia za pomocą filtra węglowego oraz filtra HEPA13. Wśród usuniętych zanieczyszczeń znajdują się również takie, które działają alergicznie. W ten sposób urządzenie działa profilaktycznie, chroniąc alergików przed oddziaływaniem alergenów, ma również pozytywny wpływ na zdrowie dzieci, znacznie bardziej podatnych na zanieczyszczone powietrze. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.