› poradnik |
ponad rok temu
23.01.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Krem pod oczy, serum do twarzy, a czasami nawet peeling to kosmetyki, które najczęściej nie są pierwszym wyborem pań dokonujących zakupów w drogerii. Do dziś bowiem wiele z nich sądzi, że już same nazwy tych preparatów zostały spopularyzowane przez sprawnych marketingowców, którzy chcą sprzedać jak najwięcej. Niestety, to kompletnie błędny tok myślenia. Wszystkie te kosmetyki, a szczególnie krem pod oczy, potrafią „czynić cuda”.
Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, delikatna i cienka. Jej grubość to zwykle nie więcej niż 0,5 mm, podczas gdy ta na policzku może mieć nawet 2 mm grubości. Pod oczami zlokalizowane są tylko mizerne, podskórne naczynka krwionośne, które nie są w stanie wystarczająco dotlenić i odżywić tych obszarów. W okolicach oczu nie ma też gruczołów łojowych, które przy prawidłowym działaniu, mogłyby zadbać o właściwe nawilżenie tej okolicy. Wreszcie, skóra pod oczami niemal nie potrafi utrzymywać wilgoci, zatem zwykle jest sucha i ma ogromną tendencję do wiotczenia.
Mało tego. Skóra pod oczami jest zwierciadłem ogólnej kondycji organizmu. Kłopoty z sercem, z nerkami lub inne dolegliwości będą manifestowane „sińcami pod oczami”, a niezdrowy tryb życia, zła dieta, palenie papierosów to prosta droga do wystąpienia szpecących „worków pod oczami”.
Dobry krem pod oczy zapobiegnie lub opóźni pojawienie się wielu tych problemów. Teraz z pewnością każda kobieta wie, że zakup takich preparatów kosmetycznych nie jest wyrzucaniem pieniędzy, a dobrą inwestycją we własny wygląd i wynikające z tego dobre samopoczucie.
Tak jak każdy inny kosmetyk, tak i krem pod oczy powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli skóra jest sucha lub przesuszona, należy wybierać preparaty nawilżające. Jeśli skóra pod oczami utraciła elastyczność i sprężystość, najlepiej zdecydować się na kremy ujędrniające.
Z przebarwieniami i ciemniejszymi odcieniami skóry pod oczami poradzą sobie preparaty rozjaśniające. Osobną grupę kremów pod oczy tworzą te, które przeznaczone są do skóry zwiotczałej. W każdym jednak przypadku warto używać kremów zawierających składniki antyoksydacyjne, czyli takie które „umieją” zwalczać wolne rodniki, bo to one w dużym stopniu odpowiedzialne są za tempo procesów starzenia się skóry.
Krem pod oczy powinien zawierać sprawdzone składniki, takie jak kolagen, koenzym Q10 czy też kwas hialuronowy, które są w stanie chronić i odbudowywać prawidłową elastyczność i sprężystość skóry. Kompleksy witaminowe A, C i E zapewnią skórze odżywienie i ochronę przed działaniem wolnych rodników. Z kolei peptydy wesprą odbudowę struktur skóry, zniszczonych upływającym czasem.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |