› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Jak ozdobić okno na Boże Narodzenie?

› bieżące 3 miesiące temu    21.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak ozdobić okno na Boże Narodzenie?

Nim się obejrzymy, nadejdzie Boże Narodzenie – jeden z bardziej wyjątkowych okresów w roku. Aby poczuć atmosferę świąt, warto zadbać o świąteczny wystrój w domu. Sama choinka to jednak zbyt mało. Dostępne dzisiaj dekoracje świąteczne pozwalają na udekorowanie całego mieszkania. Tyczy się to również okien. Jak ozdobić okna, aby nabrały ona świątecznego charakteru?

Kiedy w oknie mogą pojawić się dekoracje świąteczne?

Z dekorowaniem okien nie trzeba czekać do Wigilii. Można to zrobić już w pierwszą niedzielę Adwentu. Wówczas dekoracje powinny być jednak skromniejsze. Wystarczy postawić na niewielki gałązki drzew iglastych i kolorowe wstążki. Na parapecie warto ustawić lampion, w którym wieczorami palić będzie się świeca. Świetnie sprawdzą się także gwiazdy betlejemskie. Właściciele kotów i rodzice małych dzieci nie muszą się martwić. Dzisiaj kupić można te sztuczne, które doskonale sprawdzają się jako dekoracje świąteczne. Dekorując okno już na Adwent, można sięgnąć także po wieńce adwentowe. W Polsce są mało popularne, ale powoli zaczyna się do zmieniać. Wskazują one ile czasu oczekiwania pozostało jeszcze do Bożego Narodzenia.

Sprawdź ofertę dekoracji świątecznych na https://shoperly.pl/pl/dekoracje-swiateczne-372/

Jak ozdobić okno na same święta Bożego Narodzenia?

Kiedy do świąt pozostało zaledwie kilka dni, można pokusić się o większe dekoracje. Tym, po co warto sięgnąć są różnokolorowe zawieszki o różnych kształtach. Plusem takim zawieszek jest to, że wykonane są z materiału, który się nie tłucze – bardzo często jest to drewno bądź tworzywo sztuczne. W efekcie można zawiesić je w oknie nawet wtedy, kiedy w domu są małe dzieci. Również koty ich nie zniszczą.

Czy okno można na Boże Narodzenie ozdobić lampkami choinkowymi?

Doskonałym sposobem na ozdobienie okna jest wykorzystanie lampek choinkowych. Można nimi fantazyjnie okręcić karnisze lub – za pomocą taśmy dwustronnej – okleić nimi ramę okienną. Warto przy tym pamiętać, że lampy będą świecić, jeśli podłączymy je do prądu. Jeżeli w pobliżu okna nie znajduje się żadne gniazdko, można wykorzystać przedłużacz.

Jakie dekoracje świąteczne można postawić na parapecie?

Ozdabiając okno na Boże Narodzenie, warto wykorzystać parapet. Można na nim postawić różnego rodzaju figurki świąteczne. Świetnym wyborem są krasnale świąteczne, które przywędrowały do nas ze Skandynawii. Dobrym wyborem są również różnego rodzaju bałwanki, czy figurki przedstawiające Mikołaja. Jeśli w domu nie ma kotów, można na parapecie ułożyć bombki. Aby nie obawiać się tego, że się potłuką, wystarczy postawić na te wykonane z tworzywa sztucznego. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Wybierać można wśród bombek w różnych kolorach, a także o różnych kształtach.

Dekoracje świąteczne to nie tylko przystrojone drzewko czy stroik. Rozmaite figurki, zawieszki, sztuczne gwiazdy betlejemskie, lampki choinkowe, świece i lampiony – wszystko to może sprawić, że w domu zapanuje prawdziwie świąteczny klimat. Dekorując dom, warto pamiętać również o oknach i parapetach. Często są pomijane, a dają naprawdę duże możliwości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.