› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak przedłużyć trwałość perfum?

› poradnik ponad rok temu    10.05.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak przedłużyć trwałość perfum?

Krótko po aplikacji perfum nie czujesz ich zapachu? Jeśli chcesz przez dłuższy czas cieszyć się aromatem ulubionej nuty zapachowej, sprawdź jak zwiększyć trwałość perfum. Kilka sprawdzonych kosmetycznych trików sprawi, że zapach perfum będzie ci towarzyszył przez znaczną część dnia.

Trwałość perfum uzależniona jest od wielu czynników. Na to, jak długo czujesz zapach kosmetyku wpływa np. kompozycja zapachowa, sposób aplikacji czy kondycja twojej skóry. Zanim odłożysz na dno kosmetyczki flakonik z pachnącą zawartością, przekonaj się jak możesz sprawić, aby perfumy były trwalsze.

Zacznij od balsamu

Zanim spryskasz ciało perfumami, zacznij od zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu balsamu. Kosmetyk może mieć właściwości nawilżające lub natłuszczające – ten drugi typ będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ to właśnie tłuszcz oraz alkohol stanowią najlepsze nośniki esencji zapachowych. Dlatego też osoby, które mają tłustą cerę znacznie dłużej czują zapach swoich perfum. Jeśli jednak nie należysz do tej grupy, możesz przedłużyć trwałość perfum za pomocą tłustego balsamu lub wazeliny.

jak-przedluzyc-dzialanie-perfum-2.jpg

Koncentracja zapachu

Nie wszystkie dostępne na półkach sklepowych flakoniki z pachnącą zawartością to perfumy. W sprzedaży dostępne są także wody toaletowe, wody perfumowane oraz ekstrakty perfum. Najbardziej trwałe są ekstrakty perfum, ponieważ zawierają one od 40% do aż 60% olejków zapachowych. Najkrótszym działaniem charakteryzują się wody toaletowe, które zawierają jedynie około 12% olejków. Dlatego właśnie chcąc przedłużyć trwałość zapachu na swojej skórze, wybierz flakonik z zawartością o większej koncentracji zapachu. A jeśli jesteś ciekawa z jakich nut składają się perfumy i jak one działają, zajrzyj na https://blog.tagomago.pl/nuta-glowy-serca-i-podstawy-jak-dzialaja-perfumy/

jak-przedluzyc-dzialanie-perfum-3.jpg

Przechowywanie

Jeśli przechowujesz swoje perfumy, podobnie jak większość kosmetyków np. w łazience, popełniasz duży błąd. Warunki panujące w tym pomieszczeniu – duża wilgotność powietrza i zmiany temperatury – sprawiają, że z flakoników szybciej ulatniają się olejki eteryczne. W rezultacie perfumy szybciej tracą swoją przydatność do użytku.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie buteleczek z perfumami w suchym miejscu o stałej temperaturze. Najlepiej, aby to była sypialnia.

Umiejętna aplikacja

To, w jaki sposób naniesiesz perfumy na swoją skórę także ma ogromny wpływ na ich trwałość. Istnieją tzw. gorące miejsca, w których należy aplikować kosmetyk – są to nadgarstki, zgięcia łokci oraz kolan, a także klatka piersiowa na wysokości obojczyków. W miejscach tych skóra jest cieńsza i można w nich łatwo wyczuć puls.

Należy jednak pamiętać, aby po naniesieniu perfum na nadgarstki nie pocierać ich o siebie. Czynność ta bowiem sprawia, że molekuły nut zapachowych ulegają rozbiciu i szybciej się ulatniają przez co zapach traci na trwałości.

Jak jeszcze można przedłużyć trwałość perfum? Można np. aplikować je na włosy, jednak należy uważać z ilością, ponieważ zbyt intensywnie rozpylone na włosach perfumy mogą je wysuszać. Ponadto warto stosować także kosmetyki z linii uzupełniającej np. balsamy i kremy o takim samym zapachu, jak wybrane perfumy.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.