› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak się odmłodzić? Wypróbuj kwas hialuronowy

› bieżące ponad rok temu    22.01.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Jak się odmłodzić? Wypróbuj kwas hialuronowy

Skóra zaczyna się starzeć tuż po tym, jak kończymy 20 rok życia.

To oznacza, że z roku na rok delikatnie będzie tracić swoją jędrność, a po 30 roku życia na cerze mogą pojawić się widoczne zmarszczki. W przypadku skóry suchej będą one gęste, ale płytkie, przy tłustej rzadsze, ale głębsze.

Z czasem owal twarzy zmieni się, pojawią się przebarwienia. Taka perspektywa nie napawa optymistycznie, jednak współczesne metody wygładzania zmarszczek skutecznie poprawiają wygląd i samopoczucie. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest jednym z nich.

Kwas hialuronowy - co to takiego?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To polisacharyd, który wiąże wodę w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu jest ona gładka, napięta, jędrna i wygląda młodo. Z upływem lat ilość kwasu w skórze się zmniejsza, dlatego staje się ona odwodniona i pojawiają się na niej zmarszczki. Nie mamy na to wpływu, to naturalny proces starzenia. Można jednak dostarczać kwas hialuronowy podczas profesjonalnie wykonanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. 

Preparat stosowany do likwidacji zmarszczek ma formę żelu, który wiąże wodę i zwiększa jej objętość w skórze. Na zmarszczki mimiczne stosuje się kwas o małej lub średniej gęstości, drobniejsze zmarszczki wygładzi preparad rzadki. Kwas taki jest produktem syntetycznym, który nie powoduje alergii.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Takie zabiegi odmładzające jak lifting czy botox są skuteczne, ale często inwazyjne i niosące za sobą ryzyko powikłań. Dlatego wiele pań, zanim zdecyduje się na bardziej radykalne metody, interesuje się zabiegiem wypełniania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg wiąże się ze wstrzykiwaniem kwasu w linie zmarszczek. Można także dzięki tej metodzie powiększyć usta, delikatnie zmienić kształt nosa lub podnieść owal twarzy.

Kwasem hialuronowym można wypełnić zmarszczki głębokie, bruzdy nosowo-wargowe, powiększyć policzki lub wyeksponować kości policzkowe. Można zlikwidować nim zmarszczki palacza czy wyrównać asymetrię twarzy i ust. Wiele pacjentek gabinetów kosmetycznych docenia skuteczność kwasu hialuronowego w przypadku modelowania ust, ale też retuszowania niedoskonałości na dłoniach. Osoby, które zdecydowały się wygładzić twarz, chcą także zapewnić młody wygląd swoim rękom. Te staną się gładsze i bardziej jędrne już po jednym zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. 

Wstrzyknięty kwas hialuronowy wiąże wodę, podnosi skórę i wygładza zmarszczki nawet na kilka miesięcy. Likwidowanie zmarszczek za pomocą ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest zabiegiem prostym i popularnym. Ważne jednak, by korzystać z usług doświadczonego specjalisty, który używa przebadanych i dopuszczonych do obrotu środków zawierających ten dobroczynny składnik. 

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg likwidacji zmarszczek nie jest skomplikowany, a jednak powinien go wykonać profesjonalista, który przeprowadzi wywiad lekarski i zaproponuje metodę znieczulenia miejscowego. Ponieważ kwas trzeba wstrzykiwać głęboko w skórę, stosuje się tępo zakończone igły, które nie pozostawiają widocznych śladów na skórze. Ważne podczas zabiegu jest omijanie naczyń i nerwów. Efekty zabiegu są widoczne bardzo szybko, a utrzymują się przez 9-12 miesięcy.

Czy zabieg wygładzania zmarszczek jest bezpieczny?

Zabieg likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczny, jeśli zostanie wykonany w profesjonalnym gabinecie, w którym doświadczeni specjaliści wykorzystują preparaty renomowanych firm.

Niewiele jest też przeciwwskazań do stosowania kwasu hialuronowego. Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby przewlekle chore (m.in. na nowotwory czy choroby autoimmunologiczne) i ze skłonnościami do blizn przerostowych. Stąd też ważny jest wywiad medyczny przed przystąpieniem do zabiegu.

Po zabiegu mogą się jednak pojawić delikatne obrzęki, zaczerwienienia czy ból w miejscach, w których został podany kwas. Zwykle ustępują one po kilku godzinach. Po paru dniach od zabiegu warto zgłosić się na wizytę kontrolną.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kalinka
10 miesięcy temu 1
Czy kwas hialuronowy ma działanie podobne do osocza bogatopłytkowego- http://www.dermedik.pl/medycyn... ? Czy skutecznie wypełnia zmarszczki?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.