› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak wybierać wózki dla bliźniaków?

8 dni temu    23.09.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybierać wózki dla bliźniaków?

Oczywiste jest, że rodzice bliźniąt będą musieli posiadać wózek dla bliźniaków. Pojawienie się w rodzinie dwójki dzieci wymaga zakupu produktów, dzięki którym opieka nad maluchami będzie łatwiejsza. Wózek podwójny jest zdecydowanie lepszym wyborem niż dwa osobne wózki dziecięce, gdyż prowadzić go może jedna osoba, a poza tym wygodniej jest obserwować dzieci i reagować na ich potrzeby. Zakup wózka dla bliźniaków oznacza większy wydatek, ale najważniejsze jest, by spacer z dwójką dzieci był komfortowy i bezpieczny. Sprawdź, jak wybierać wózki dla bliźniaków.

 1. Podwójne szczęście, czyli nie tylko wózki dla bliźniaków
 2. Na co wracać uwagę, gdy wybiera się wózek bliźniaczy?
 3. Wózki dziecięce jako pomysł na prezent

Na świeżo upieczonych rodziców bliźniaków czeka wiele zmian w życiu. Oczywiście rodzice mieli świadomość, że urodzą się im bliźniaki, dzięki czemu przed przyjściem dzieci na świat, mogli przygotować się do tego w odpowiedni sposób. Malutkie pociechy z pewnością przyczyniły się do reorganizacji całego mieszkania, a także spowodowały liczne zakupy w sklepie internetowym z produktami dla dzieci. Rodzice musieli kupić podwójną wyprawkę dla swoich dzieci. Potrzebny im będzie wózek bliźniaczy. Wózki dla bliźniaków występują w rozmaitych cenach. Każdy producent co do zasady oferuje bezpieczne wózki. Wybór wózka dla jednego dziecka jest zdecydowanie łatwiejszy. W przypadku bliźniaków wózki są większe i trzeba będzie przyzwyczaić się do ich prowadzenia.

Podwójne szczęście, czyli nie tylko wózki dla bliźniaków

Narodziny bliźniąt z pewnością są ogromnym wydarzeniem w danej rodzinie. Mając od razu dwójkę dzieci, pojawia się zdecydowanie więcej potrzeb. Dla bliźniaków potrzebne są łóżeczka, ubranka, pościel, pieluszki, kosmetyki dziecięce, a także wiele innych produktów dla dzieci, bez których ciężko jest funkcjonować. 

Świat rodziców bliźniaków wygląda nieco inaczej niż rodziców jednego dziecka — tutaj z pewnością trzeba włożyć więcej pracy i zaangażowania. Rodzicom bliźniaków łatwo nie będzie, natomiast zawsze mogą prosić o pomoc i wsparcie innych członków rodziny. Mogą też, jeśli oczywiście sytuacja finansowa im na to pozwoli, zdecydować się na współpracę z opiekunką do dziecka. Niania odciąży rodziców, którzy też muszą odpocząć od nowych obowiązków rodzinnych. 

Można też umówić się z opiekunką, że będzie wychodziła z dziećmi na spacery (warto jednak sprawdzić, czy potrafi prowadzić wózek dla bliźniaków). W Polsce jest różnie ze stanem chodników, przez co spacerówki dla bliźniaków mogą napotkać na różne bariery.

Na co wracać uwagę, gdy wybiera się wózek bliźniaczy?

Wózek dla bliźniaków to bardzo ważna sprawa. Najważniejsza może być jakość wózka i komfort jego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na to, ile wózek waży. To ma ogromne znaczenie, gdy dojdzie do konieczności dźwigania wózka lub wnoszenia go na wyższe kondygnacje, co może się zdarzyć, gdy w bloku mieszkalnym lub w kamienicy nie ma windy. Jeśli rodzice przewidują podróże z dziećmi za pomocą środków komunikacji publicznej, to muszą się zastanowić, który wózek będzie w tym przypadku łatwiejszy do wniesienia do autobusu czy pociągu. Współcześnie pasażerowie raczej nie rzucają się do pomocy w dźwiganiu wózka, dlatego jego waga ma znaczenie pierwszorzędne. 

Wózki dla bliźniąt mogą występować w różnych konfiguracjach — chodzi o to, jak można dzieci w nich posadzić (obok siebie, naprzeciwko siebie, jedno za drugim). Rodzice muszą samodzielnie podjąć decyzję, jaki rodzaj spacerówki w tym przypadku będzie dla nich wygodniejszy. 

Jeśli w rodzinie jest samochód, trzeba będzie sprawdzić, czy gabaryt bez problemu będzie mógł być przewożony. Tak więc wózek dla bliźniąt trzeba będzie dopasować do wielkości posiadanego samochodu. 

Ważne są też detale, z jakich wózek został wykonany — chodzi o to, by wózek był trwały i odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Niektórzy rodzice z pewnością będą zwracać uwagę na design wózka. Wygląd spacerówki oczywiście jest ważny, ale czasami najważniejsze jest jednak, by produkt był lekki.

Wózki dziecięce jako pomysł na prezent

Nie ma co ukrywać, wydatki na bliźniaków są bardzo duże. Dlatego niektórzy rodzice bliźniaków mogą po cichu liczyć na to, że dziadkowie lub inne osoby z rodziny wpadną na to, by kupić dla dzieci wózek na prezent. Ponieważ taki wydatek nie jest mały, to można na przykład zarządzić w rodzinie składkę na zakup wózka. Z pewnością przyda się bardziej niż prezenty w postaci wysypu maskotek czy ubranek, niekoniecznie dopasowanych do wieku maluchów.

Wózki bliźniacze kupuje się pod potrzeby rodziców, co oznacza, że taki zakup trzeba najpierw z nimi skonsultować. Chodzi o to, by rodzice mogli się cieszyć z wózka, a nie narzekać, że chcieli inny produkt, a nikt ich nawet nie zapytał. To w końcu oni najczęściej będą prowadzili wózek z bliźniakami. Ustala się nawet kolorystykę wózka, gdyż gusty bywają różne, a prezent ma generować radość, a nie irytację. Lepiej jest po prostu wszystko ustalić z rodzicami bliźniąt — niespodzianka w takim przypadku nie zawsze musi spotkać się z entuzjazmem świeżo upieczonych rodziców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.