› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak wybrać dobry wosk do depilacji twarzy?

› poradnik 5 miesięcy temu    9.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak wybrać dobry wosk do depilacji twarzy?

Wosk do depilacji twarzy to jeden z najskuteczniej działających kosmetyków, który usuwa owłosienie z miejsc wrażliwych i delikatnych. Dzięki niemu pozbędziesz się włosków wraz z cebulkami. Efekt jego działania zapewnia gładkość na wiele tygodni. Jaki wosk wybrać, by depilacja była skuteczna i prosta?

Wosk czy plastry z woskiem?

Wśród kosmetyków do depilacji na bazie wosku możesz znaleźć sam wosk lub plastry z woskiem. Pierwszy z nich to produkt, który wymaga rozgrzania przed aplikacją. Łatwiejsze w użyciu są plastry z woskiem, które wystarczy rozgrzać w dłoniach i przykleić w miejscu, gdzie znajdują się woski. Dostępne są także nowoczesne plastry z woskiem, które nie wymagają pocierania czy rozgrzewania w dłoniach. Ich formuła umożliwia natychmiastowe użycie bez żadnego przygotowania. Skuteczność działania wszystkich produktów jest porównywalna. Różnicę stanowi wygoda aplikacji oraz formuła wosku, która może być wzbogacona składnikami pielęgnującymi skórę. Warto pamiętać, że wosk jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów depilacji. Dzięki jego działaniu skóra pozostaje gładka nawet przez 4 tygodnie.

Szukaj składników kojących i łagodzących

Twarz, bikini, czy pachy to delikatne i wrażliwe miejsca, które łatwo ulegają podrażnieniom. Depilacja woskiem może wywołać zaczerwienienia czy bolesność. Jak zatem wybrać wosk do depilacji twarzy, by tego uniknąć? Przede wszystkim warto sięgać po produkty, które w swoim składzie mają dodatkowe składniki kojące i łagodzące, jak d-pantenol, alantoina. Niektóre kosmetyki zawierają także substancje regenerujące, jak naturalne oleje roślinne, którymi nasączone są chusteczki do usuwania resztek wosku na skórze. Dzięki takiemu całościowemu działaniu skóra po depilacji jest właściwie ukojona, znormalizowana i delikatnie regenerowana.

Jak stosować wosk do depilacji twarzy?

Niewątpliwą zaletą wosku do depilacji twarzy w plastrach jest łatwość ich użycia. W zależności od rodzaju kosmetyku trzeba najpierw rozgrzać plaster w dłoniach lub od razu rozkleić obie warstwy. Następnie wystarczy dokładnie przykleić plastry na osuszoną i czystą skórę, delikatnie dociskając je na całej powierzchni, by nawet najkrótsze włoski dokładnie zatopiły się w wosku. Teraz trzeba energicznie zerwać plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Chusteczką nasączoną olejkiem usuń pozostały na skórze wosk.

Dobry wosk do depilacji twarzy to kosmetyk wygodny w użyciu, który jednocześnie jest łagodny dla skóry, dzięki składnikom pielęgnującym. Taka depilacja nie pozostawia podrażnień i jest bardzo trwała. I właśnie takie kosmetyki warto wybierać do depilacji delikatnych obszarów skóry.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.