› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

› bieżące 5 miesięcy temu    26.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

Wózek spacerowy jest jednym z niezbędnych akcesoriów, kiedy do naszej rodziny wkracza nowy, długo wyczekiwany członek. Dziecko ma ogromne potrzeby, a rodzice dwoją się i troją by zaspokoić je wszystkie. Wózeczek spacerowy musi więc spełniać odpowiednie standardy, by nasz maluszek mógł cieszyć się beztroskim i komfortowym spacerem w jego wnętrzu. Rynek oferuje wiele tego typu produktów, jednak jak wybrać idealny?

Wózek spacerowy a bezpieczeństwo

Dziecko to największy skarb dla rodziców, więc chcą oni jak najlepiej o nie zadbać i zapewnić mu jak największy poziom bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że przy zakupie wózeczka spacerowego pojawia się wiele wątpliwości i dylematów. Pamiętajmy, że wózek kupujemy na dłuższy okres, dlatego warto podjąć staranną i przemyślaną decyzję, by mógł on nam i naszemu dziecku właściwie służyć. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na różnorodne kwestie bezpieczeństwa. Wózki spacerowe powinny być wyposażone w specjalne pasy, które zapobiegną wypadnięciu dziecka. Niemniej jednak, sprawdźmy solidność takich pasów, a także to, czy mają one wygodne, nie zacinające się zapięcia. Warto także zwrócić uwagę na to, czy są one obite miękkim i nie drażniącym materiałem. Koniecznie muszą być one pięciopunktowe i zagwarantować to, że dziecko nie będzie wstanie ich samo rozpiąć. Kolejnym elementem, na który rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę jest pałąk. Jego głównym zadaniem jest stanowienie dodatkowego zabezpieczenia, oprócz pasów, by dziecko nie wypadło z wózka. Nie zapomnijmy o tym, by wózek spacerowy posiadał hamulec i odpowiednią blokadę kół, by nie uciekał on na wzniesieniach i nie przemieszczał się samodzielnie po nierównej powierzchni. 

Wygoda również dla rodziców

Wybierając wózek dla dziecka nie możemy zapomnieć także o nas samych, czyli o rodzicach. Wózek musi być wygodny w użytkowaniu również dla nas, by spacer był przyjemny i komfortowy. Sprawdźmy zatem czy:

  • wózek ma wytrzymałe kółka - dzięki temu będzie się on równo i lekko prowadził po powierzchni i nie będzie wymagał od nas dodatkowej siły przy jego pchaniu. Dzięki nim też będziemy mogli wygodnie sterować wózkiem, bez zbędnego potrząsania czy szarpania nim.
  • odpowiednia rączka - wybór rączki zleży głównie od preferencji rodziców. Można wybrać wózek z jedną, długą rączką, która scala obie strony, a także wózek z dwoma rączkami, które odpowiednio wychodzą z każdej strony wózka. Pamiętajmy jednak, że pojedynczy uchwyt jest o wiele wygodniejszy w przypadku, kiedy musisz sterować wózkiem jedną ręką, a w drugiej trzymasz dziecko.
  • sposób składania - wiadomo, że wózek w domu nie może zajmować dużo miejsca. Co więcej, musi się on szybko i wygodnie składać w momencie kiedy chcemy wnieść lub znieść go po schodach lub po prostu przetransportować samochodem. Zwróćmy więc uwagę, czy konstrukcja umożliwia proste wykonywanie manewrów taki jak np. złożenie kółek.

Sprawdź również: Wózki wielofunkcyjne - wszystko co powinnaś o nich wiedzieć

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.