› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak wybrać leżaczek dla dziecka?

› poradnik 6 miesięcy temu    29.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać leżaczek dla dziecka?

Każdy rodzic ma do wykonania cały szereg obowiązków każdego dnia. Oprócz opieki nad dzieckiem, przygotowuje obiad, sprząta, robi zakupy, a często również w tym czasie pracuje zawodowo. To wymaga niesamowitej organizacji oraz wsparcia się rozwiązaniami, które usprawniają codzienne funkcjonowanie. Po to właśnie powstał leżaczek dla dziecka - jest wygodny i praktyczny. Jak go wybrać, by spełniał swoje zadanie i był bezpieczny dla dziecka?

Leżaczek dla niemowlaka to gadżet, który umożliwia rodzicowi odłożenie maluszka w bezpieczne miejsce, by przez chwilę mógł zająć się czymś innym. Dziecko nie powinno spędzać w nim długich godzin i zawsze musi pozostawać w zasięgu wzroku dorosłego. Jak wybierać tego rodzaju sprzęt, by się nie rozczarować jego jakością? Przedstawiamy najważniejsze kryteria.

Leżaczek dla dziecka - najważniejsze parametry

Na początek zwróć uwagę na sam rozmiar. Leżaczek dla niemowlaka musi być na tyle długi, by dziecko mogło swobodnie wyprostować nóżki lub naturalnie zgiąć je w stawie kolanowym. Co ważne, zarówno stópki, jak i łokcie dziecka nie powinny wystawać poza jego obrys. Warto wybierać modele, które “rosną razem” z dzieckiem, a więc dają możliwość regulacji oparcia - jak np. leżaczek Tiny Love, który może służyć drzemce lub siedzeniu oraz zastąpić krzesełko do karmienia. Dzięki temu posłuży rodzicom naprawdę długo, a maluszkowi zapewni potrzebny mu komfort.

Bardzo istotne są pasy bezpieczeństwa. Każdy leżaczek dla dzieci musi je posiadać. Chociaż rodzic absolutnie nigdy nie powinien zostawiać maluszka bez nadzoru, dodatkowe zabezpieczenie jest podstawą jego spokojnego funkcjonowania. Dostępne na rynku modele mogą mieć 3- lub 5-punktowe pasy. Zawsze sprawdzaj możliwość ich regulacji. Zwróć również uwagę na rodzaj wykonania szelek - powinny być wytrzymałe, ale i miękkie, by nie zrobić niemowlakowi krzywdy, gdy będzie wykonywał intensywne akrobacje.

Zanim kupisz leżaczek dla dziecka, dokładnie przeanalizuj, jaka będzie jego pozycja ciała, gdy go położysz w środku. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla niemowlaka jest leżenie na płasko. Upewnij się, aby leżaczek posiadał stabilne podłoże oraz miękką, wygodną i przyjemną w dotyku wkładkę. W pierwszych miesiącach sprawdzą się również otulające dziecko podniesione boki, które oferuje leżaczek Tiny Love z budką.

Z punktu widzenia rodzica nie bez znaczenia jest również mobilność leżaczka. Istotna jest więc jego waga oraz sposób składania czy rozmiar po złożeniu. Często zdarza się, że to tylko jeden rodzic wyrusza gdzieś z dzieckiem - na wycieczkę lub po prostu w odwiedziny do babci. Wygodne rozwiązania to po prostu konieczność, by dać sobie radę. Zabierając ze sobą do nowego miejsca leżaczek dla dziecka, zapewniasz mu chociaż odrobinę znanej mu przestrzeni, gdzie czuje się bezpiecznie.

Ostatni, naszym zdaniem bardzo ważny punkt, to funkcje dodatkowe, które zapewnia leżaczek dla niemowlaka. Oczywiście, nie każdy będzie chciał inwestować w modele sterowane pilotem. Warto jednak przemyśleć, czy leżaczek-bujaczek z wibracjami lub możliwością uruchomienia kojącej melodii nie będzie dobrym pomysłem. Warto postawić również na rozwijające zdolności motoryczne dziecka zabawki na pałąku.

To najważniejsze czynniki, które powinny pomóc ci wybrać najlepszy leżaczek dla niemowlaka. Kierując się nimi, znajdziesz bezpieczny i wygodny model, który zdecydowanie ułatwi wam codzienne funkcjonowanie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.