› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak wybrać odpowiedni peeling do cery mieszanej?

› bieżące 8 miesięcy temu    2.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać odpowiedni peeling do cery mieszanej?

Peeling dla cery mieszanej, dla suchej i tłustej? Czym różnią się peelingi i dlaczego trzeba je tak starannie dobierać? Część osób zadaje sobie to pytanie, pozostali zaś zupełnie nie zdają sobie sprawy, że źle dobrany peeling dla cery mieszanej (czy każdej innej) może trwale uszkodzić strukturę skóry. Ciekawy jest również fakt, że choć sporo osób z peelingu korzysta, tak znaczna większość ciągle do końca nie wie, dlaczego warto go stosować.

Skóra człowieka składa się z wielu warstw, które mają zdolność do odbudowy. Każdego dnia powstają nowe komórki skóry, ale, niestety, tempo ich rozmnażania spada wraz z wiekiem. Do tego komórki tworzące naskórek sukcesywnie obumierają, blokując miejsce tym nowym, których tak naprawdę potrzebujemy. Aby skóra wyglądała świeżo, aby naskórek mógł się swobodnie przebudowywać, jego martwe komórki należy usuwać z powierzchni skóry. Do tego celu służą właśnie dobrane do danego rodzaju skóry peelingi. Dlaczego peeling do cery mieszanej nie powinien być stosowany na cerze wrażliwej? Już tłumaczymy.

Pozbądź się martwego naskórka

Wraz z upływem lat skóra odnawia się coraz wolniej. Po dwudziestym roku życia odnowa komórek trwa około miesiąca. Dziesięć lat później może trwać nawet 6 tygodni, a po czterdziestce jeszcze dłużej. Martwy naskórek zalegający na powierzchni blokuje ten proces. Sprawia, że skóra staje się matowa, szorstka, ma brzydki, szary koloryt, a każda, nawet najmniejsza zmarszczka jest jeszcze bardziej widoczna. Peeling dla cery mieszanej, suchej, normalnej czy tłustej błyskawicznie poprawi jej kondycję.

Dzięki regularnemu usuwaniu martwego naskórka, tworzy się miejsce na odnowione komórki. Skóra odzyskuje swój blask, zmarszczki ulegają spłyceniu. Co niezwykle ważne, tak przygotowaną skórę znacznie łatwiej odżywiać oraz nawilżać za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Wartościowe serum i dobrze dobrany krem pielęgnacyjny potrafią zazwyczaj zdziałać cuda.

Peeling do cery mieszanej, suchej i tłustej

Zacznijmy od najbardziej popularnego preparatu. Peeling klasyczny, czyli drobnoziarnisty, to peeling dla cery mieszanej, normalnej i tłustej. Każda z tych trzech rodzajów skóry jest dość stabilna, niezbyt cienka oraz nie ulega łatwo podrażnieniom. Naczynka krwionośne są stosunkowo dobrze zabezpieczone. Te rodzaje skóry można poddać działaniu drobnych ziarenek znajdujących się w peelingu - najlepiej, aby to były naturalne składniki, takie jak: sól, cukier albo doskonale rozdrobnione łupiny orzechów czy pestki brzoskwiń. W większości peelingów stosuje się jednak granulki syntetyczne, które także spełniają dobrze swoją rolę. Peeling do cery mieszanej z łatwością usuwa martwy naskórek. Najpierw nanosi się preparat na powierzchnię skóry, następnie należy wykonać masaż twarzy, w czasie którego granulki będą delikatnie ścierać obumarłe komórki naskórka. Po takim zabiegu, cera będzie świeża, jej koloryt zostanie wyrównany, a zmarszczki ulegną wyraźnemu spłyceniu.

Co dla cery suchej, wrażliwej i naczynkowej?

Peeling dla cery mieszanej nie może być stosowany w przypadku cery suchej, wrażliwej i naczynkowej. Granulki mogłyby wyrządzić wielkie szkody. Wszystkie te typy cery charakteryzują się cieniutką warstwą skóry, skłonną do przesuszania oraz podrażnień, a w przypadku cery naczynkowej istnieje również możliwość uszkodzenia (i tak już delikatnych) płytko położonych naczynek krwionośnych. Dla tych rodzajów skóry najlepsze będą peelingi enzymatyczne, które po prostu rozpuszczają martwy naskórek, bez konieczności masażu i podrażniania skóry. Peeling enzymatyczny nakłada się na powierzchnię skóry, a po wyschnięciu należy go tylko dobrze spłukać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.