› poradnik |
ponad rok temu
26.01.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Co wybrać z aktualnych ofert pracy dla opiekunki osób starszych w Niemczech? Sprawdź, jak pracować w opiece bezpiecznie.
Ofert dla opiekunek seniorów w Niemczech jest całkiem sporo. A jednak żadna z nich nie budzi naszego odruchowego zaufania. Dlaczego? Na przestrzeni lat nasłuchaliśmy się historii o niebezpiecznych wyjazdach do pracy za granicę. Wysokie zarobki są oczywiście atrakcyjne również dla Ciebie. Jednak ponad wszystko stawiasz na własne bezpieczeństwo. Nie masz zamiaru ryzykować przy decyzji tak ważnej, jak praca.
Zobacz, co zrobić, by z miejsca odsiać ogłoszenia, które są podejrzane. Naucz się rozpoznawać te, dzięki którym spełnisz swoje marzenie o bezpiecznej pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech za godziwą pensję.
Jeśli oferta pracy nie wspomina nic o znajomości języka niemieckiego, jest to działanie co najmniej niepoważne. Senior może nie mówić wyraźnie – zwłaszcza wtedy, gdy najbardziej potrzebuje pomocy. Nie znając języka, nie załatwisz też prostych sprawunków i nie będziesz zapewniać starszej osobie towarzystwa. A do tego szybko zaczniesz odczuwać samotność, co wpłynie na Twoją satysfakcję z pracy.
Jak możesz sprawdzić, czy polska firma działa legalnie? Wystarczy zerknąć na strony KRS i CEIDG. Na jednej z nich znajdziesz uczciwego pracodawcę. W Niemczech funkcjonuje podobny system. Legalne agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech znajdziesz pod adresem unternehmensregister.de lub handelsregister.de. Jeśli firmy tam nie ma, nabierz słusznych podejrzeń.
O czym świadczy brak porządnej strony internetowej? O tym, że firma ma coś do ukrycia. Nie wierz w zapewnienia, że dzięki oszczędnościom poczynionym na stronie Ty zarobisz więcej. Najlepiej znaleźć nowe miejsce pracy na stronach, które są przetłumaczone na język polski. Pokazuje to, że Twój nowy pracodawca traktuje poważnie osoby zatrudnione z Twojego kraju.
Nie gódź się na to. Nie wyjeżdżaj za granicę, kiedy masz tylko zapewnienia słowne. Legalna umowa powinna zawierać wzmiankę o wynagrodzeniu i częstotliwości wypłacania go. Wskazuje również na zakres obowiązków, jakie godzisz się podjąć. Bez umowy możesz trafić na pracę w opiece nad osobami starszymi, jakiej nie życzysz swoim największym wrogom. Zamiast wrócić z pieniędzmi, skończy się na frustracji. Takie działanie jest wyjątkowo niebezpieczne.
Agencje oczywiście są swego rodzaju pośrednikiem pomiędzy starszą osobą lub jej prawnym reprezentantem, a Tobą. Jednak ich rola nie sprowadza się do znalezienia Ci pracy. Firma powinna również porządkować relacje poprzez oferowanie opiekunkom niemieckiego ubezpieczenia. I całodobowej pomocy w razie trudności dostępnej w Twoim ojczystym języku.
Gdy ktoś prosi Cię o opłatę za znalezienie posady dla opiekunek osób starszych w Niemczech, ryzykujesz sporo. Przede wszystkim, że Twoje pieniądze przepadną, a pracy nie znajdziesz długo lub wcale.
I to nie tylko w jedną stronę. Twoje największe zaufanie powinna wzbudzić firma z własnym serwisem transportowym. Odbiór powinien następować w Twoim miejscu zamieszkania. Dojazd ma być co najmniej do miasta, w którym będziesz wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Firmy, które pobierają opłatę za przejazd, nie zawsze działają uczciwie. Do tego zrzucają na Ciebie dodatkową odpowiedzialność. Pamiętaj, że masz lepsze opcje.
Zdarza się, że podopieczny zapyta, czy możesz wykonać coś dla niego za dodatkową opłatą. Może chodzić o umycie okien czy opiekę nad mieszkaniem sąsiadów podczas ich wyjazdu. W takich kwestiach decydujesz na bieżąco, czy wyrazić na to zgodę. Jednak Twoja pensja wraz z terminami wypłat powinna być zawarta w umowie. Podobnie jak proste wskazówki, za co należy Ci się premia.
Chcesz pracować całkowicie legalnie? Odwiedź Jobspricura.de/pl. Tu dbamy o pracowników. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a po podpisaniu umowy zapewnimy Ci wsparcie przez całą dobę
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |