› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak zorganizować chrzciny?

› bieżące 6 miesięcy temu    28.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zorganizować chrzciny?

Chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu dziecka. Stanowi integralną część chrześcijaństwa. Najpierw musicie zdecydować, gdzie ochrzcicie dziecko. Najczęściej będzie to parafia, w której mieszkacie. Wybierzcie się do kancelarii parafialnej i porozmawiajcie z księdzem o wymaganiach i szczegółach uroczystości.

Jak ubrać maluszka na chrzest?

Sukienka na chrzest może być kontynuacją tradycji lub początkiem nowej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz prostą, czy bogato zdobioną, musi być wygodna i nie krępować ruchów. Nie może podrażniać wrażliwej skóry dziecka. 

Tradycyjne sukienki na chrzest (jak pod adresem balumi.com.pl/ubranka-dla-dziewczynek/sukienki-do-chrztu/) są zwykle uszyte z jedwabiu, satyny lub organzy. Zazwyczaj są długie, białe lub jasnoróżowe i mają subtelne detale, takie jak delikatna koronka, haft i aplikacje.

Ubierzcie maluszka “na cebulkę”. Dzięki temu w każdej chwili możecie zdjąć lub założyć kolejną warstwę. W kościele może być chłodno nawet w lecie, dlatego pamiętajcie o białym sweterku lub miękkim kocyku. Dla chłopca możecie wybrać elegancki, jasny garnitur  lub zestaw: biała albo niebieska koszula i białe, dżinsowe albo sztruksowe ogrodniczki. Jeśli zdecydujecie się to drugie rozwiązanie, pamiętajcie jeszcze o jasnej marynarce.

Zaproszenia

Zaproszenia należy wysłać sześć-osiem tygodni przed uroczystością. Podaj w nich godzinę, datę, nazwę i adres kościoła oraz dane dotyczące przyjęcia. Podkreślą wyjątkowy charakter ceremonii. Możecie przygotować je samodzielnie lub zamówić gotowe. Decyzja należy do Was. 

Menu

Zwykle znajdują się w nim przystawki, zupa, drugie danie, deser i napoje. Pamiętajcie, by zamówić tort na przyjęcie. Ustalając menu, koniecznie weźcie pod uwagę porę roku. W lecie należy podać lekkie potrawy, a zimą ciężkie, gorące i sycące. Ważna jest nie tylko liczba dań, ale również ich wzajemne dopasowanie.

Na cenę tortu wpływają różne czynniki. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • waga,
  • smak, 
  • kształt,
  • ilość i rodzaj dekoracji,

Wspomnienia

Zdjęcia z chrztu są wspaniałą pamiątką dla całej rodziny. Warto o tym pamiętać, organizując chrzciny. Zastanówcie się, czy chcecie zatrudnić fotografa na ten dzień, a może wystarczą zdjęcia z komórki i aparatów rodziny? Jeśli zdecydujecie się na to drugie rozwiązanie, wybierzcie osobę odpowiedzialną za zrobienie zdjęć podczas uroczystości i przyjęcia.

Możecie dodatkowo utworzyć folder online, w którym wszyscy goście będą mogli udostępniać swoje zdjęcia z tego dnia. Umożliwiają to różne kanały społecznościowe, np. Facebook.

Eleganckie dekoracje

Żadne przyjęcie nie jest kompletne bez dekoracji. Dlatego wybierzcie kolorystykę lub motyw, by podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Nadal królują pastele. Różowy jest oczywistym wyborem dla dziewczynki, a niebieski dla chłopca. Dekoracje nie muszą być skomplikowane. 

Na białych obrusach postawcie proste kompozycje świeżych kwiatów. Baner i balony w wybranych subtelnych kolorach mogą dodać świątecznego akcentu bez większego wysiłku. Warto też pomyśleć o kwiatach do dekoracji kościoła na nabożeństwo. Zapytajcie jednak wcześniej księdza, czy zgadza się na taki pomysł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.