› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak zrobić przedświąteczne zakupy?

21 dni temu    10.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zrobić przedświąteczne zakupy?

Przedświąteczna gorączka zwykle dotyczy większość z nas. Jak zaplanować zakupy świąteczne rozsądnie, aby mimo wszystko zorganizować tę najważniejszą kolację w roku? Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Wyjaśniamy poniżej.

Zakupy świąteczne – prawdziwe wyzwanie

Zakupy świąteczne dla wielu z nas są prawdziwą udręką – tłumy ludzi i wieczny pośpiech nie sprzyjają podniosłej atmosferze. Nie muszą jednak być męczące, jeśli wcześniej przemyślisz wszystko i przygotujesz dobry plan oraz listę produktów do kupienia. Co więcej, rząd zadecydował o dodatkowych dniach handlowych, co oznacza sklepy otwarte w niedzielę – dzięki temu można wszystko zaplanować, starając się uniknąć tłumu.

Sklepy otwarte w niedzielę – kiedy zakaz handlu nie obowiązuje?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami powinno być siedem niedziel handlowych, w tym dwie poprzedzające bezpośrednio Boże Narodzenie (tj. 13 i 20 grudnia). Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Tego dnia obowiązuje normalny handel.

Oznacza to aż dwie szanse na świąteczne zakupy – można wybrać się po prezenty, choinki, odzież oraz sprawunki spożywcze. To wynik nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Są jednak sklepy i punkty usługowe czynne w każdą niedzielę, gdyż od zakazu handlu obowiązują wyjątki związane z rodzajem działalności. W każdą niedzielę można zrobić zakupy między innymi na stacjach benzynowych, w lokalnych sklepach, jeśli za ladą stoi ich właściciel, w kwiaciarniach, cukierniach, sklepach z pamiątkami, sklepikach na dworcach i lotniskach.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę poza wymienionymi? Każdego dnia i o dowolnej porze można zrobić zakupy w internecie – handel online zyskał w czasie pandemii jeszcze więcej zwolenników. Można nie tylko zamówić urządzenia elektroniczne czy elegancki obrus na prezent, ale także zrobić zakupy świąteczne, które przywiezie kurier pod same drzwi. Jednak kupowanie na ostatnią chwilę wiąże się z ryzykiem, dlatego warto skorzystać ze sklepów stacjonarnych. Zamówienia złożone przez internet mogą nie dotrzeć na czas, co w przypadku prezentów będzie dużym faux-pas.

Zakupy z wyprzedzeniem czy na ostatnią chwilę?

Teoretycznie najlepiej byłoby robić zakupy na święta Bożego Narodzenia z dużym wyprzedzeniem – głównie dotyczy to prezentów, dekoracji, tekstyliów itp. Produkty spożywcze, przynajmniej niektóre, również można kupić nieco wcześniej. Niektóre produkty oraz świeżą choinkę trzeba jednak kupić tuż przed świętami.

To dobry sposób, aby wszystko zaplanować – również wydatki, które mogą być znacznym obciążeniem dla domowego budżetu. Poza tym tuż przed świętami panuje tłok i chaos, dlatego sklepy otwarte w niedzielę to dobra opcja, aby część sprawunków skompletować wcześniej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.