› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jaki wózek dla aktywnych rodziców?

› poradnik 12 miesięcy temu    29.09.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaki wózek dla aktywnych rodziców?

Z wyborem wózka jest trochę tak, jak z zakupem samochodu. Model musimy dopasować do naszych oczekiwań, możliwości finansowych, ale także myśleć perspektywicznie, czyli przewidzieć, że dziecko z czasem będzie coraz większe, dlatego wózek musi być dopasowany do rosnącego malucha. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę funkcje, jakie wózek ma spełniać, aby sprawdził się zarówno podczas codziennych spacerów, jak i wyjazdów wakacyjnych z rodziną. Ma to szczególne znaczenie, gdy rodzice są dość aktywni i chcą spędzać dużo czasu ze swoim dzieckiem na zewnątrz.

Wózek wygodny

Do tego, że wózek musi być wygodny, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Należy jednak pamiętać, że nie mówimy tu tylko o komforcie dziecka, ale także jego rodziców. Chodzi przede wszystkim o możliwość łatwego złożenia i rozłożenia, a także przechowywania wózka, co przyda się w niewielkich mieszkaniach. Ma to także ogromne znaczenie przy podróżowaniu. Włożenie wózka do bagażnika może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli konstrukcja składa się do kompaktowych rozmiarów, problem znika. Ważną kwestią przy częstym przemieszczaniu się z dzieckiem jest wielofunkcyjność wózka. Na rynku spotkacie modele łączące w sobie funkcje nosidełka, wózka spacerowego, a także fotelika samochodowego. To ogromne ułatwienie dla rodziców, którzy na wakacje czy krótki wyjazd zabierają jeden przedmiot, a nie trzy odrębne. Oczywiście modele wielofunkcyjne kosztują nieco więcej, ale w pokryciu różnicy w cenie pomocą będzie pożyczka pozabankowa.

Mówiąc o komforcie, należy także wspomnieć o odpowiedniej jakości materiałów, z jakich wózek jest wykonany. Powinny zapewniać ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem i deszczem, a jednocześnie być przewiewne. Odpowiednia wentylacja jest kluczowa dla samopoczucia malucha oraz kondycji jego skóry. Wszystkie elementy tapicerowane powinno się dać łatwo zdjąć i wyprać. Pamiętajcie również o bezpieczeństwie. Wózek, jaki będziecie kupować, powinien posiadać niezbędne certyfikaty, dopuszczające go do użytku na terenie Unii Europejskiej. Warto więc odwiedzać sklepy z artykułami dziecięcymi, w których na pewno znajdziecie modele bezpieczne i certyfikowane.

Aktywność

Chcąc z maluchem aktywnie spędzać czas, warto – oprócz klasycznego wózka – wyposażyć się także w specjalną gondolę. Jest to element dołączany do roweru, dzięki czemu wycieczki z najmłodszym członkiem rodziny nie będą kłopotliwe. Gondola powinna posiadać amortyzację, a także bezpieczne i pewne zapinanie. W tego rodzaju sprzęt wyposażycie się zarówno w sklepach z artykułami dziecięcymi, jak i w specjalistycznych placówkach oferujących sprzęt sportowy, a koszty inwestycji w gondolę pomoże wam pokryć pożyczka pozabankowa.

Idealny wózek dla rodziców aktywnych musi uwzględniać zarówno potrzeby dziecka, jak i opiekunów. Komfort powinna gwarantować sama konstrukcja wózka oraz wszystkie materiały użyte do jego wykonania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest wybrać się do sklepu z artykułami dziecięcymi, zasięgnąć porady specjalistów, a także sprawdzić, który model jest dopasowany do waszych potrzeb i możliwości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.