› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

Jakie BCAA wybrać?

› poradnik 11 miesięcy temu    2.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie BCAA wybrać?

Współczesne możliwości realizowania różnego rodzaju celów sportowych są znacznie większe niż kiedyś. Dzisiaj mamy szeroki dostęp do różnych metod treningowych, mamy dostęp do różnych przyrządów, ale jednocześnie też mamy dostęp do różnych sportowych odżywek, różnych suplementów diety. Spośród wielu propozycji w tym względzie, warto jest postawić na BCAA, na aminokwasy rozgałęzione, które są bardzo skuteczne i po które chętnie sięga bardzo wiele osób. BCAA to jednak nie tylko jeden określony produkt, ale na rynku mamy dostępnych bardzo wiele różnych produktów różniących się między sobą formą, zastosowanymi dodatkami oraz proporcjami poszczególnych składników.

Czym jest BCAA?

Zanim przejdziemy do wyboru określonych form, rodzajów BCAA, musimy zapytać o to, czym jest ów suplement diety dla sportowców? De facto mamy do czynienia z wieloma różnymi rodzajami aminokwasów rozgałęzionych, ale w owej odżywce mamy obecną walinę, leucynę oraz izoleucynę. Dzięki tym aminokwasom rozgałęzionym możemy mówić o:

 • - większej masie mięśniowej
 • - większej sile mięśni
 • - lepszej wytrzymałości mięśniowej
 • - lepszej regeneracji potreningowej

Tym samym mamy tutaj do czynienia z jedną z najlepszych odżywek sportowych, z jakimi mamy do czynienia na rynku.

Formy BCAA

Tym samym wybór BCAA nie jest taki oczywisty. Z jakimi formami owej odżywki możemy mieć zatem do czynienia. W sklepach sportowych dostępne są następujące formy odżywki o nazwie BCAA? Możemy wskazać chociażby na:

 • - tabletki
 • - kapsułki
 • - proszek
 • - płyn

Jeśli chodzi o kwestię uwalniania aminokwasów, to tak naprawdę nie ma większego znaczenia, po którą formę aminokwasów rozgałęzionych sięgniemy. Czas uwalniania tychże składników może być nieco większy w przypadku tabletek, ale nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Natomiast poszczególne formy suplementu mogą się między sobą różnić ceną, co także jest bardzo istotnym aspektem. Najmniej opłacalnym zakupem w tejże sytuacji jest BCAA w płynie. Poza tym jeśli mowa jest o tejże formie, to jednocześnie też mamy zazwyczaj do czynienia z dosyć dużą ilością konserwantów, a tym samym jest to forma, którą będziemy najmniej polecać. Z drugiej strony powiemy, że pod względem łatwości zaaplikowania odżywki, najbardziej opłacalne jest kupowanie i stosowanie odżywek BCAA w formie kapsułek oraz tabletek. Nie musimy niczego sporządzać, a zatem ten suplement możemy bez większego problemu zabrać ze sobą wszędzie, gdzie idziemy, w tym również mowa jest o siłowni.

Tak naprawdę jeśli mielibyśmy cokolwiek polecić, to wydaje się, że najbardziej opłacalną formą BCAA będzie jednak proszek i mowa jest o owej opłacalności pod każdym względem. Nie możemy nie wspomnieć także o dodatkach. Z tymi produktami należy uważać, ponieważ tak naprawdę nie zawsze zawartość określonych dodatków będzie dla nas korzystna i spowoduje, że łatwiej nam będzie zrealizować dany cel treningowy, a zatem korzystniej będzie sięgnąć po czyste BCAA. Najważniejsze będzie tutaj na pewno rozsądne podejście do tematu stosowania tych odżywek.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.