› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jakie dowody liczą się dla sądu przy sprawie rozwodowej?

› poradnik ponad rok temu    23.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie dowody liczą się dla sądu przy sprawie rozwodowej?

Sąd może orzec o winie jednego z małżonków na sprawie rozwodowej tylko wtedy, gdy powód dowiedzie o jego wyłącznej winie za całkowity i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Zatrudniając do sprawy rozwodowej wykwalifikowanego adwokata rozwodowego, na przykład z Warszawy, który ma doświadczenie w prowadzeniu takich spraw, można zyskać w sądzie dodatkowe atuty. Adwokat podpowie bowiem, jakie dowody zebrać, aby uprawdopodobnić winę małżonka.

Żądanie orzeczenia o winie
 

Kiedy np. żona chce rozwieść się ze swoim mężem przy jednoczesnym orzeczeniu o jego zupełnej winie, to na jej barkach spoczywa obowiązek przedstawienia odpowiednich dowodów takiej winy. Adwokat specjalizujący się w rozwodach wskazuje, że sąd dopuszcza wiele różnych dowodów. Mogą nimi być różne zeznania świadków, dokumenty, korespondencja, zdjęcia, nagrania, a nawet wydruk konwersacji SMS-owych lub na portalach społecznościowych.

Dowody przedstawiane w sprawie sądowej dopuszczane są do wzięcia pod uwagę przez sąd tylko wtedy, gdy mają wartość merytoryczną dla sprawy. Oznacza to, że nie liczy się ilość, lecz jakość powoływanych dowodów. Jeśli wiarygodny świadek potwierdzi, że pozwany małżonek zdradzał żonę, będzie to lepszy dowód niż jakiekolwiek domniemania zdrady.

Przykłady dowodów w sprawach rozwodowych
 

Jeśli o rozwód z orzeczeniem o winie wnosi żona i stwierdza ona w nim, że mąż nękał ją psychicznie i stosował przemoc fizyczną, może uprawdopodobnić swoje tezy obdukcją lekarską po ewentualnym pobiciu, zeznaniami świadków takich zajść, raportami policyjnymi, jeśli była wzywana do przemocy domowej policja. Gdy dodatkowo oskarżany mąż był już karany za przemoc, sąd dopuści najprawdopodobniej jako dowód akta ze sprawy karnej.

W przypadku, gdy wina rozpadu pożycia małżeństwa związana jest ze zdradą, dowodem mogą być świadkowie zdrady małżonka, zdjęcia niewiernego małżonka z kochankiem lub kochanką, nagrania z ukrytej kamery i wiadomości SMS-owe. Bez dowodów sąd sprawiedliwie nie orzeknie o winie małżonka w sprawie rozwodowej.

źródło: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/rozwod/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.