› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jakie kosmetyki naturalne do twarzy wybrać?

› bieżące 6 miesięcy temu    27.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie kosmetyki naturalne do twarzy wybrać?

Twarz jest naszą wizytówką, wpływa na pierwsze wrażenie jakie robimy na innych, a mimika bywa przydatna w wielu sytuacjach. Z pewnością jest to część naszego ciała, która powinna emanować pewnością siebie i pięknem.

Odpowiednio dobrana i skuteczna pielęgnacja mają tu więc ogromne znaczenie. Coraz głośniej mówi się o kosmetykach naturalnych, które dzięki naturalnym ekstraktom i braku szkodliwych substancji konserwujących są w stanie zapewnić nam wyjątkowy wygląd skóry. Tego rodzaju kosmetyki powinny wyróżniać się składem, w którym wprawne oko wymagającego klienta, który czyta etykiety przed zakupem nie dostrzeże niczego, co mogłoby być dla jego skóry szkodliwe.

Obecnie na polskim rynku mamy co najmniej kilka firm godnych uwagi w tym zakresie. Jednak w sposób szczególny wyróżnia się ta, która jako pierwsza rozpoczęła wytwarzanie tego rodzaju kosmetyków już niemal 30 lat temu. Tym pionierem jest Laboratorium Femi, założone przez Hannę  Łopuchow. Zrodziły się one z ogromnej pasji i wiedzy zarówno o fitoterapii, jak i uznawanej za bardziej konwencjonalną farmacji. Dzięki temu przez lata kosmetyki marki Femi zyskały ogromne zaufanie najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie wyjątkową, dogłębną i przede wszystkim naturalną pielęgnację.

Warto wspomnieć, że naturalne kosmetyki do twarzy Femi są również odpowiednie dla wegan oraz wegetarian. Wynika to z wyjątkowej wręcz dbałości o pozyskiwane do ich produkcji składniki. W ich wypadku konieczne jest przestrzeganie restrykcyjnych norm, posiadanie certyfikatów, a na plantacjach przeprowadza się nawet badania samej ziemi i produktów wykorzystywanych w pielęgnacji roślin. Femi jest pod tym względem konsekwentne i pozyskuje składniki jedynie ze sprawdzonych i certyfikowanych źródeł, dzięki czemu klienci mają pełen wgląd w to, co nakładają na swoją skórę. Mogą poznać dokładne pochodzenie każdego składnika.

Moc wody różnej

W wielu sklepowych kosmetykach, jako jeden z pierwszych składników pojawia się woda. Biorąc pod uwagę fakt, że stosowanie samej wody może prowadzić do wysuszenia skóry twarzy i raczej nie poleca się jej w codziennej pielęgnacji, a szczególnie w połączeniu z mydłem. W związku z tym Femi postanowiło ofiarować swoim klientkom coś znacznie cenniejszego. Woda została zastąpiona przez hydrolat róży damasceńskiej. Pochodzi ona jedynie z certyfikowanych upraw i jest powszechnie znana ze swoich wyjątkowych właściwości pielęgnacyjnych.

Świadomie sięgać po piękno

O tym ile dobrego w swoich skarbach przygotowała dla nas natura, wiedziały już nasze babki i prababki, a właściwie potęga roślin znana była od wieków. W pewnym momencie ludzkość jednak silnie zatraciła się w chemicznych mieszankach i przestaliśmy zwracać uwagę na to co używamy. Miało jedynie ładnie pachnieć. Całe szczęście doszło do wyjątkowego przebudzenia. Coraz więcej osób dostrzega jak ważne jest dbanie o naturę, o ziemię na której mieszkamy. Stawiamy na ekologię, w każdym aspekcie naszego życia. W związku z tym znajduje się tu również istotne miejsce dla naturalnych, ekologicznych kosmetyków. Wzrosła nasza świadomość dotycząca tego ile możemy zyskać i jak pięknie się prezentować właśnie dzięki świadomemu sięganiu po naturalne piękno.

Możemy więc być z siebie dumni, bo zdrowie i takież podejście do świata i życia stało się obecnie modne. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby nie było to jednak chwilowe zauroczenie i romans z ekologią, a stałe i świadome działanie na korzyść własnego zdrowia i urody. Z pewnością odbędzie się to z korzyścią dla nas, jak i dla naszych dzieci, które przejmą od nas te właściwe nawyki i ukierunkowane poglądy, dzięki czemu zyskają zdrowe i szczęśliwe życie.

W tym wszystkim warto znaleźć wyjątkowe miejsce na łazienkowej półce dla kosmetyków Femi, które będą wyjątkowym ukłonem w stronę nie tylko naturalnego, ale i ekologicznego dbania o własną skórę, również na twarzy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.