› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jakie kredki wybrać dla dziecka?

› bieżące 4 miesiące temu    2.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie kredki wybrać dla dziecka?

Kredki to nieodłączny element wyposażenia piórnika ucznia podczas pierwszych lat edukacji.

Przydają się na wielu różnych zajęciach, dlatego warto zadbać o to, by były idealnie dopasowane do potrzeb i umiejętności dziecka. Jakie kredki warto więc wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. 

Kredki świecowe - idealne dla przedszkolaka

Przedszkolak dopiero uczy się jak wykorzystywać kredki do tworzenia swoich pierwszych prac. Warto więc zapewnić mu dostęp do przyborów, które będą dopasowane do jego wieku. Jedną z idealnych propozycji są kredki świecowe. Nie wymagają dużego nacisku dłoni, dzięki czemu nie męczą małych rączek. Jeśli obawiamy się, że kredki te będą pozostawiały tłuste ślady stawiajmy na kredki z dodatkiem glinki kaolinowej. Zostawiają mocne ślady na kartce a jednocześnie nie brudzą. 

Kredki drewniane - jakie wybrać na początek?

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole podstawowej warto wyposażyć piórnik również w tradycyjne kredki drewniane. Jeśli zależy nam na tym, by były one chętnie używane przez dziecko postawmy na modele o niełamiących się rysikach i grubszej, drewnianej obudowie. Jeśli dodatkowo będzie ona np. trójkątna kredki znacznie lepiej dopasują się do dziecięcej rączki. 

Kredki akwarelowe - na zajęcia plastyczne

Nieco starsi uczniowie podczas wykonywania prac plastycznych coraz częściej sięgają po nowe techniki pozwalające uzyskiwać różne efekty. W takim przypadku warto nabyć kredki akwarelowe, które pozwalają rysować zarówno na sucho, jak i na mokro (otrzymujemy wówczas efekt podobny do malowania farbkami). Kredki te są znacznie bardziej praktyczne od farb co sprawia, że nauczyciele chętnie wykorzystują je w trakcie pracy z uczniami. 

Podsumowując, każdy rodzic może obecnie wybierać spośród wielu rodzajów kredek, dzięki którym dziecko może osiągnąć różne efekty podczas wykonywania prac plastycznych. Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości co do tego w jakie kredki wyposażyć piórnik ucznia warto zapytać szkołę - bardzo często bowiem zdarza się tak, że nauczyciele mają specjalne wytyczne co do przyborów z jakich mają korzystać dzieci.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.