› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jakie pędzle są potrzebne do wykonania codziennego makijażu? Sprawdź!

› poradnik ponad rok temu    30.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jakie pędzle są potrzebne do wykonania codziennego makijażu? Sprawdź!

Zależy ci, aby twój makijaż wyglądał profesjonalnie i przetrwał na twarzy przez wiele godzin? Sięgnij po specjalistyczne akcesoria do jego wykonania, a więc po pędzle. Na co dzień wystarczy ci kilka – przy ich pomocy nałożysz wszystkie kosmetyki kolorowe i uzyskasz idealny efekt. Zobacz, jakie rodzaje pędzli powinny trafić do twojej kolekcji.

Zanim zaczniesz dobierać konkretne kształty i typy pędzli, skoncentruj się na:

  • jakości ich wykonania – warto sięgnąć po te oferowane przez cenioną markę, wytworzone z dbałością o detale,
  • materiale, z którego powstały – korzystniejszym rozwiązaniem w wielu przypadkach są pędzle z włosia syntetycznego, które są łatwiejsze do czyszczenia, trwalsze i odpowiednie dla osób uczulonych na zwierzęce futro.

A co z ceną? Unikaj tych najtańszych, niewiadomego pochodzenia. Najczęściej nie zapewniają odpowiedniej jakości – są np. zbyt twarde i sztywne lub nie przenoszą dobrze kosmetyków na skórę. Kolekcję dobrej klasy pędzli, zawierającą m.in. pędzel do pudru czy podkładu, przykładowo znajdziesz w ofercie polskiego producenta kosmetyków mineralnych Annabelle Minerals. Cieszą się one zarówno zainteresowaniem użytkowniczek produktów sypkich, jak i tych tradycyjnych.

Pędzel do pudru, do podkładu i co jeszcze?

Jakie pędzle będą ci potrzebne do wykonania codziennego, zwykłego makijażu? Wcale nie potrzebujesz zestawu kilkunastu przyborów. Wystarczy kilka podstawowych pędzli, by skutecznie rozprowadzić kosmetyki i uzyskać dobry efekt estetyczny.

Gdy chodzi o pędzle do twarzy, kluczowe są:

  • pędzel do podkładu – dzięki niemu „wpracujesz” kosmetyk tak, aby zyskał na trwałości i lepiej wtopił się w skórę. Możesz wybrać pędzel języczkowy, choć największą popularnością cieszą się obecnie tzw. flat topy (ze ściętą na płasko końcówką) oraz short topy (z bardzo krótkim, równo ściętym włosem), które pozwalają „wstemplować” równomiernie podkład;
  • pędzel do pudru – puder nakładasz na podkład, aby go utrwalić. Do tego celu najlepiej sprawdzi się miękki pędzel kabuki o dość sporej średnicy. Nim delikatnie omieciesz twarz;
  • pędzel do konturowania – najczęściej ścięty i dość szeroki. Nim zaaplikujesz bronzer oraz róż, a także rozświetlacz.

Opcjonalnie możesz wyposażyć się w mini pędzel kabuki – idealny do punktowego nakładania rozświetlacza na szczytach kości jarzmowych – a także pędzel do korektora, który zapewni jego precyzyjną aplikację.

Druga kategoria to pędzle do oczu, a przede wszystkim te do nakładania cieni. W zestawie „minimum” muszą się znaleźć co najmniej dwa:

  • pędzel do aplikacji cieni – dość płaski i dobrze zbity, którym nałożysz cień zarówno na ruchomą powiekę, jak i w jej załamanie, a także na dolną powiekę,
  • pędzel do łączenia ze sobą cieni – a więc do blendowania. Ma dłuższe i bardziej miękkie włosie, a jego zadaniem jest roztarcie poszczególnych kolorów do „chmurki” i zatarcie granic pomiędzy nimi.

Warto pomyśleć też o mniejszym pędzelku – kuleczce do rozcierania cieni (świetnie sprawdzi się też na dolnej powiece), a także o ściętym, krótkim i sztywnym pędzelku do eyelinera / konturowania brwi.

Pamiętaj: swoją kolekcję pędzli do makijażu możesz rozbudowywać krok po kroku. Na początek wyposaż się w wymienione pędzle podstawowe, a później dokupuj kolejne, w miarę własnych potrzeb.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.