› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jastrząb zaplątał się w drut kolczasty. Ratuje go Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym

› rozwój i edukacja ponad rok temu    16.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jastrząb zaplątał się w drut kolczasty. Ratuje go Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym fot. Facebook.com

Jastrząb to już trzydziesty zwierzak uratowany w tym roku przez Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym. Aby ratować dalsze potrzebuje pomocy. Wpłać datek na konto fundacji.

Coraz więcej osób wie, że w Gronowie Górnym jest Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom. Wystarczy zadzwonić z informacją: tel. 502 532 569 lub 604 643 241. Można też przynieść zwierzę do gabinetu weterynaryjnego „Maja” przy ulicy Saperów 1 B.

Praca w ośrodku to moja pasja i misja zarazem, dzielę ją z pracą zawodową. W ośrodku udzielałam pomocy jeżom, zającom, wiewiórkom, nietoperzom, różnym gatunkom ptaków – bocianom (czytaj tutaj – red.), czaplom, dzięciołom, ptakom drapieżnym, takim jak bieliki, myszołowy, błotniaki stawowe i łąkowe, jastrzębie, pustułki, puszczyki, puchacze, płomykówki

- wyjaśnia Beata Lalik.

Ostatnio Barbara Zarudzka, prezes Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pasłęku powiadomiła o jastrzębiu, który zaplątał się w drut kolczasty ogrodzenia. Ją z kolei poinformował mieszkaniec wsi Gołąbki (gm. Pasłęk), który zdjął ptaka z ogrodzenia i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu Beaty Lalik, lekarza weterynarii i szefowej Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom.

Nie wiadomo ile godzin wisiał na skrzydle zanim został znaleziony. Drut pokaleczył skrzydło, ale na szczęście nie uszkodził kości. Jastrząb stracił dwie lotki i do czasu wygojenia rany pozostanie pod moją opieką. I tak miał dużo szczęścia w swym nieszczęściu, dlatego powinien szybko wrócić na wolność

- wyjaśnia Beata Lalik. 

Pomagał jej Piotr Steller,  ornitolog i przyrodnik, który  współpracuje z centrum. 

Jastrząb po dwóch tygodniach zostanie wypuszczony na wolność. Wcześniej zaobrączkuje go Tomasz Mokwa z Centrali Obrączkowania Ptaków. 

Pani Beata zachwyca się jastrzębiem:  

to cudowny ptak, mistrz podniebnych akrobacji, inteligentny i odważny.   

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.