› poradnik |
ponad rok temu
20.10.2015 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Przełom jesieni i zimy to najgorszy okres dla naszego organizmu – bardzo łatwo się przeziębić, a nawet poważnie rozchorować. Zanim się źle poczujesz… napij się herbatki z pokrzywy!
Siłę skrytą w pokrzywie doceniono już dawno temu – nasze babcie gotowały z jej liści zupę, parzyły herbaty. Pokrzywę możemy wykorzystywać zarówno w formie świeżych liści, jak i suszu – jest zatem dostępna o każdej porze roku. Dziś roślina ta na nowo robi się popularna; nic w tym dziwnego, ponieważ pomaga na różne dolegliwości.
Herbata z pokrzywy jest także zwana naturalnym antybiotykiem, zawiera bowiem wiele cennych składników, które doskonale wpływają na nasze zdrowie. Są to m.in. minerały: krzem, mangan, fosfor i wapń. W pokrzywie znajdziemy także witaminę C i K oraz niektóre witaminy z grupy B. Ponadto napar z pokrzywy działa moczopędnie, co może mieć zbawienne skutki dla osób cierpiących na kamicę nerkową lub tych z problemami z zatrzymywaniem wody w organizmie.
Regularne picie herbatki pokrzywowej sprzyja regeneracji organizmu. Pokrzywa wzmocni naszą odporność, której może zabraknąć w okresie jesienno-zimowym. Ponadto napar z pokrzywy usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego i krążenia, przyspiesza przemianę materii, obniża poziom cukru we krwi.
Dzięki pokrzywie szybciej oczyścimy nasz organizm z toksyn – wraz z moczem wydalimy bowiem chlorki, mocznik i inne szkodliwe produkty przemiany materii. Herbata z pokrzywy jest niezastąpiona podczas chorób żołądka, trzustki czy wątroby.
Napar z pokrzywy pomoże nam także w walce z obrzękami, opuchlizną oraz problemami z utrzymaniem właściwej wagi. Pozbędziemy się nadmiaru wody w organizmie, poczujemy się szczuplej i lżej. Herbata z pokrzywy zalecana jest zwłaszcza młodym matkom, ponieważ przyspiesza produkcję mleka, pomoże w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów i nie zaszkodzi maluszkowi. Pokrzywa pomoże nam też w dbaniu o urodę: zawarte w niej minerały wzmocnią włosy i paznokcie, poprawią też stan skóry.
Artykuł partnera serwisu.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |