› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kiedy stosować pieluchy dla dorosłych i jak je odpowiednio wybrać?

› poradnik 5 miesięcy temu    19.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kiedy stosować pieluchy dla dorosłych i jak je odpowiednio wybrać?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, którą można skutecznie leczyć. Zanim leczenie przyniesie skutek, warto jednak zadbać o komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny osoby dotkniętej tym problemem. W ciężkich przypadkach nietrzymania moczu z pomocą przyjdą pieluchy dla dorosłych. Podpowiadamy, jak je odpowiednio dobrać, tak by spełniały swoje zadanie.

Co wybrać: pieluchomajtki czy pieluchy dla dorosłych?

Wybór pieluchomajtki czy pieluchy dla dorosłych zależy przede wszystkim od stopnia nasilenia dolegliwości, jaką jest nietrzymanie moczu. Zarówno pieluchomajtki, jak i pieluchy dla dorosłych mają materiał chłonny odpowiedniej grubości, by zabezpieczyć także w przypadku nietrzymania moczu o ciężkim nasileniu. Mają też pas i rzepy po bokach ułatwiające ich zdejmowanie i wymianę. Pieluchy dla dorosłych są jednak nieco bardziej chłonne i przeznaczone dla osób z najcięższą postacią nietrzymania moczu. Sprawdzą się szczególnie w przypadku pacjentów leżących, także u osób, które nie są w stanie samodzielnie zasygnalizować konieczności ich wymiany. Mogą być z powodzeniem zakładane także na noc.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieluch dla dorosłych?

Najważniejsza kwestia, kiedy wybieramy pieluchy dla dorosłych to ich rozmiar. Mamy na uwadze nie tylko wygodę osoby je noszącej, ale także to, żeby spełniały swoje zadanie. Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała pielucha może przeciekać, nie zagwarantuje zatem suchości i poczucia czystości. Dodatkowo zbyt mała pielucha będzie powodowała nieprzyjemny ucisk, zaś zbyt duża może spowodować otarcia i podrażnienia skóry.

Pieluchy dla dorosłych są zazwyczaj oznaczone podobnie jak rozmiary bielizny czy ubrań. Dostępne są najczęściej w wielkości S, M, L i XL.

Zachowanie suchej skóry jest bardzo ważne, ponieważ mocz ma działanie drażniące, a jego dłuższy kontakt ze skórą może powodować przykre konsekwencje, zwłaszcza u osób leżących.

Kolejna sprawa to jakość produktu. Przy wyborze kierujmy się nie tyle ceną pieluchy dla dorosłych, ile jej jakością. Powinna być ona wykonana z materiałów przepuszczających powietrze, czyli takich, które pozwalają skórze swobodnie oddychać. Zapobiega to odparzeniom i innym problemom dermatologicznym. Przy wyborze warto zatem zwrócić uwagę, czy produkt był testowany dermatologicznie.

Nietrzymanie moczu to także problem związany z odczuwaniem dyskomfortu psychicznego. W jego zmniejszeniu może pomóc stosowanie pieluch z systemem kontroli powstawania przykrego zapachu. Jest to szczególnie istotne w przypadku tych pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie zasygnalizować potrzeby zmiany pieluchy dla dorosłych. Odpowiednie dla nich będą również pieluchy z zewnętrznym wskaźnikiem wilgotności, które pomogą opiekunowi ocenić, czy nadeszła pora na zmianę pieluchy.

Zadaniem, jakie mają spełniać pieluchy dla dorosłych, jest podniesienie komfortu życia osób z ciężkim nietrzymaniem moczu. Dobierzmy je tak, by spełniały je optymalnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.