› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kiedy warto sięgnąć po pastę na przebarwienia?

› poradnik 2 miesiące temu    7.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kiedy warto sięgnąć po pastę na przebarwienia?

Przebarwienia pojawiają się na zębach w związku z różnymi czynnikami. Na szczęście istnieje opcja ich usunięcia domowymi sposobami. Doskonale sprawdzą się specjalne pasty na przebarwienia stosowane regularnie. Kiedy warto po nie sięgnąć?

Od czego powstają przebarwienia na zębach?

Na początku warto zastanowić się, od czego tak właściwie powstają przebarwienia na zębach. Najczęściej są to nawyki, zarówno żywieniowe, jak i związane z przyjmowaniem używek. Na powstawanie przebarwień na zębach wpływają:

 • papierosy,
 • kawa,
 • herbata,
 • coca-cola,
 • czerwone wino,
 • zła dieta.

Oprócz tego przebarwienia na zębach mogą być charakterystyczne dla osób borykających się z niektórymi chorobami, a także niedoborami pokarmowymi. Zęby zmieniają swój kolor również z biegiem czasu, a u osób starszych zwykle przebarwień jest więcej.

Kiedy stosować pastę na przebarwienia?

Pasta na przebarwienia sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy zobaczysz, że kolor Twoich zębów nie jest już jednolity. Może mieć to związek z przebytą chorobą czy rzuconym paleniem. Pastę do zębów na przebarwienia można stosować również profilaktycznie, gdy wiesz, że Twoje nawyki mogą przyczynić się do zmiany koloru zębów.

Na rynku istnieją specjalne pasty do zębów na przebarwienia dla osób pijących kawę i herbatę lub palących. Takie preparaty codziennie usuwają osady, które mogą powodować pojawianie się ciemniejszych plamek.

Pasty na przebarwienia bardzo często stosuje się również po przebytym zabiegu wybielania szkliwa w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Dzięki nim można bowiem utrzymać uzyskane efekty na dłużej.

Jak działa pasta do zębów na przebarwienia?

Pasta do zębów na przebarwienia różni się dokładnym składem od standardowych kosmetyków do zachowania higieny jamy ustnej. Często w skład takich preparatów wchodzą ekstrakty z owoców, zwłaszcza tych kwasowych. Niekiedy stosuje się w nich także mikrogranulki, które mają za zadanie subtelnie ścierać gromadzący się osad, bez niszczenia szkliwa. Wśród past do zębów tego typu można znaleźć również produkty czarne, z dodatkiem węgla, np. z drzewa eukaliptusowego. Często takie kosmetyki zawierają także glinki, które pozwalają na łatwiejsze pozbywanie się nalotu powodującego przebarwienia.

- Składy poszczególnych past do zębów na przebarwienia mogą się różnić. Zwykle jednak znajdują się w nich mikrogranulki dowolnego pochodzenia, które usuwają ciemny nalot. Czasem spotkać też można preparaty z kwasami owocowymi w niskim stężeniu – mówi specjalista SUNSTAR.

Czy pastę na przebarwienia można stosować na co dzień?

Pasta na przebarwienia zębów może być stosowana codziennie, zwłaszcza gdy palisz lub pijesz napoje, które powodują szybsze zmienianie się koloru szkliwa. Wówczas może ona działać profilaktycznie, a użyta zaraz po filiżance kawy czy herbaty – pozbywać się nalotu, zanim zacznie on na stałe osadzać się na zębach. Preparaty tego typu pozwalają zachować piękny, biały uśmiech na dłużej.

Wielu producentów poleca stosowanie past na przebarwienia zębów na co dzień. Działanie takich preparatów jest bowiem widoczne dopiero po określonym czasie. To dobry wybór w sytuacji, gdy masz tendencję do pojawiania się przebarwień. Nie musisz obawiać się niszczenia szkliwa przez preparaty tego typu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.