› poradnik |
ponad rok temu
12.12.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Karmienie piersią, chociaż wpisane jest w fizjologię każdej kobiety, często spędza sen z powiek. Powodem jest kryzys laktacyjny, który objawia się wyraźną zmniejszoną produkcją mleka. Sprawdź, kiedy może się pojawić i dowiedz się, jak skutecznie z tym walczyć.
Kryzys laktacyjny wcale nie jest powodem do zaprzestania karmienia piersią. Stan ten ma bowiem charakter przejściowy – po kilku dniach wszystko wraca do normy. Dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko przeczekać i zrobić wszystko, aby wyrównać laktację.
Kryzys laktacyjny pojawia się nie bez przyczyny. Dochodzi do niego, ponieważ wraz z upływem tygodni i miesięcy zmieniają się potrzeby żywieniowe niemowlęcia. Organizm matki chce podążać za tymi zmianami, dostosowując skład mleka do aktualnego zapotrzebowania.
Najprościej mówiąc, kryzys laktacyjny jest po to, aby dostosować ilość i skład pokarmu do potrzeb rozwijającego się dziecka.
Każde niemowlę ma własny rytm rozwoju, dlatego kryzysy laktacyjne mogą pojawić się w różnych momentach. Najczęściej jednak pojawiają się:
Łatwo wychwycić ten moment, ponieważ kryzys laktacyjny daje wiele charakterystycznych objawów. Przede wszystkim maluch sprawia wrażenie głodnego i ciągle domaga się piersi. Sam biust jest mniej nabrzmiały – tak, jakby piersi były puste.
Najczęstszym błędem popełnianym przez wiele kobiet – często w akcie frustracji i bezsilności – jest podawanie butelki z mlekiem modyfikowanym. Chcąc utrzymać karmienie piersią, należy jak najczęściej przystawiać malucha – to pierwsza i główna zasada walki z kryzysem laktacyjnym.
Co jeszcze możesz zrobić?
Jeśli kryzys laktacyjny nie minie po kilku dniach – mimo stosowania się do powyższych wskazówek – warto skontaktować się z doradcą laktacyjnym. Specjalista przeprowadzi wywiad, przyjrzy się sposobowi karmienia, a następnie pomoże rozwiązać problem.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |