› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

"Kobieta Matką Wynalazków" - ogólnopolskie warsztaty dla pracownic naukowych

› moda i styl życia ponad rok temu    3.07.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. www.fika.pl

Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” FIKA w Olsztynie i TAS Sp. z o.o. W Warszawie rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu „Kobieta Matką Wynalazków”, który obejmuje cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii do Biznesu i ochrony własności intelektualnej. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na niżej podane adresy. Rekrutacja do projektu trwa do 10 lipca, zaś rozpoczęcie I edycji przewidziano na 18 sierpnia br. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Uczestniczki projektu zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą  przygotowania biznesplanów, badań potrzeb rynku, źródeł finansowania, komunikacji nauki i biznesu, technik marketingu naukowego i przygotowania prezentacji biznesowej dla przedsiębiorców/inwestorów. Poznają również zagadnienia związane z polityką równościową w biznesie i nauce. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Uczestniczkami warsztatów mogą zostać pracownice naukowe i naukowo-dydaktyczne: Szkół Wyższych, Instytutów Naukowych PAN, Instytutów Badawczych, Konsorcjów Naukowych (z wyłączeniem przedsiębiorstw). Uczestniczki projektu muszą być w trakcie prowadzenia badań naukowych i muszą być zatrudnione na umowę: o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
 
Sposób rekrutacji 120 uczestniczek projektu przedstawiony jest szczegółowo w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który znajduje się na stronie www.fika.pl. Rekrutacja w całym projekcie będzie prowadzona w sposób ciągły od maja 2012r. do kwietnia 2013r. z przerwami na obrady Komisji Rekrutacyjnej przed każdą z czterech edycji cyklu edukacyjnego, który trwa 9 dni. Rozpoczęcie pierwszej edycji cyklu edukacyjnego planowane jest w terminie 18 sierpnia 2012 r. Harmonogram projektu ustalany jest na bieżąco w ramach potrzeb czasowych beneficjentek.
 
Wstępny zarys harmonogramu nakreślony jest w następujący sposób:
I edycja: sierpień-wrzesień 2012
II edycja: wrzesień-październik 2012
III edycja: luty-marzec 2013
IV edycja: czerwiec-lipiec 2013
 
Zgłoszenia
Panie, które są zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami (wymienionymi w Regulaminie) drogą elektroniczną na adres: kmw.fika.olsztyn@gmail.pl, listownie lub osobiście do biura projektu w Olsztynie 10-274 przy ul. Tarasa Szewczenki 1 . Za dzień wpłynięcia zgłoszenia uważany jest dzień otrzymania zgłoszenia w formie elektronicznej, data stempla pocztowego lub data wpłynięcia wypełnionego i podpisanego formularza do biura projektu.
 
Biuro projektu:
Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” FIKA
ul. Tarasa Szewczenki 1, 10-274 Olsztyn
tel.(+48) 515 188 847
e-mail: kmw.fika.olsztyn@gmail.com
www.kmw.fika.pl
 
Lider projektu:
Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” FIKA, ul. Tarasa Szewczenki 1, 10-274 Olsztyn
Partner projektu:
TAS sp. z o.o., ul. Kondratowicza 29A/65, 03-285 Warszawa
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karolina 34
ponad rok temu 1
dziewczyny warto skorzystać, ja byłam w poprzedniej edycji - byłam bardzo happy
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.