Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło. Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
Próby logowania, odzyskiwania hasła i używania serwisu w oparciu o dane innego użytkownika są zapisywane. W przypadku naruszenia regulaminu, dóbr, własności innych użytkowników stosuje się rozwiązania prawne!
Norweski oddział organizacji walczącej o prawa kobiet „Care” przygotował film pod tytułem „Kochany tato”. To element kampanii społecznej o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. „Urodzę się jako dziewczynka, proszę, zrób wszystko co możesz, żeby ten fakt nie był dla mnie największym zagrożeniem" - mówi w filmie do swojego ojca nienarodzone jeszcze dziecko. Po gigantycznym sukcesie kampanii w Norwegii i w Szwecji powstała anglojęzyczna wersja klipu i już zapowiedziano, że wkrótce pojawi się on w kilku kolejnych językach.
W filmie “Kochany tato" nienarodzona jeszcze dziewczynka zwraca się do swojego ojca i opowiada o strasznych rzeczach, jakie spotkają ją w życiu. Już wie, że koledzy w klasie będą nazywać ją "kur...ą", wbrew jej woli będą ją dotykać w intymne miejsca, zanim skończy 14 lat. Kiedy będzie miała lat 16, zaczną jej wkładać ręce do majtek, a w wieku 21 lat zostanie zgwałcona . "Przez syna twojego kolegi, tego, z którym w każdą środę chodzisz na basen" - mówi dziewczynka w filmie.
Jesteśmy w trakcie przygotowywania wersji w języku rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. Film jest osadzony w skandynawskich realiach, ale już wzbudził ogromne zainteresowanie w innych krajach. Rozważamy więc jego tłumaczenie na arabski i wiele innych języków - mówi Hilde Vanvik z norweskiego oddziału organizacji Care, która działa w 90 krajach.
Bardzo trudno jest podejmować w rozmowach z mężczyznami temat przemocy wobec kobiet, bo oni od razu czują się wytykani. Postanowiliśmy w naszej kampanii zwrócić się do tych miłych, dobrych mężczyzn, tatusiów. Podpowiadamy im, co mają zrobić lub powiedzieć w sytuacji, kiedy sami są świadkami złego traktowania kobiet czy dziewczynek przez innych mężczyzn - wyjaśnia Hilde Vanvik.
dodaj zdjęciaMasz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8
1
ZADOWOLONY
0
ZASKOCZONY
0
POINFORMOWANY
1
OBOJĘTNY
3
SMUTNY
0
WKURZONY
3
BRAK SŁÓW
Komentarze(11)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Jeżeli osoba płci żeńskiej nie będzie zachowywała się jak "kur...a" to koledzy w klasie nie będą nazywać ją "kur...ą", jeżeli nie będzie chciała aby wkładano jej rękę w majtki to nikt nie będzie jej ot tak sobie tam ręki wkładał. Jeżeli jednak taki fakt zajdzie to jest to niezgodne z prawem i nie ma co z tego robić wielkiego halo. Wiele rzeczy ludzie robią co jest prawnie i moralnie zabronione jednak nie oznacza to, że ktoś z tego względu ma mniejsze prawa. Tak było, jest i będzie i nie ma co z tego względu robić zamieszania !
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.