› poradnik |
ponad rok temu
20.08.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Kolagen to ważny składnik substancji międzykomórkowej. Pełni rolę głównego białka strukturalnego. Determinuje w dużym stopniu kondycję włosów, skóry i paznokci, a także stawów. Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Na szczęście możliwa jest jego suplementacja.
Kolagen to białko będące budulcem tkanki łącznej. Jego zasadniczą rolą w organizmie jest zapewnienie jej sprężystości i integralnej struktury. Razem z postępującym procesem starzenia organizm stopniowo traci zdolność wytwarzania go oraz nasila się jego rozkład. Istnieje jednak rozwiązanie – kolagen w formie suplementów, które dostępne są w postaci tabletek, płynu lub proszku. Przyjrzyjmy się bliżej tej ostatniej propozycji.
Kolagen w proszku jest bardzo prosty do przygotowania. Wystarczy, że zawartość saszetki wsypie się do szklanki niegazowanej wody, mleka czy soku. Możliwe jest także przyjęcie go razem z jogurtem lub musli. Kolagen w proszku nie wpływa na smak ani aromat napojów i posiłków, z którymi jest podawany. Produkt jest dobrze przyswajalny przez organizm. Wchłania się w przewodzie pokarmowym. W czasie przyjmowania go poleca się jednak zwiększone spożycie witaminy C, która przyspiesza produkcję włókien kolagenowych. W sprzedaży znaleźć można nawet kolagen w proszku od razu o nią wzbogacony. Producenci przestrzegają przed przekraczaniem zalecanej dziennej porcji i stosowaniem środka przez dzieci bez wcześniej konsultacji lekarskiej, kobiety ciężarne i karmiące piersią.
Kolagen ma nieocenione działanie na organizm. Dzięki niemu skóra jest gładka, jędrna, elastyczna i napięta, zaś włosy i paznokcie piękne i mocne. Opóźnia procesy starzenia skóry, redukuje typowe dla niego przebarwienia i plamy. Co więcej, wspomaga leczenie chorób skóry (np. trądziku różowatego) i likwidowanie cieni pod oczami.
Kolagen determinuje w dużym stopniu kondycję układu ruchu. Dzięki niemu stawy sprawnie funkcjonują, a złamane kości szybciej się zrastają. Przyspiesza także proces regeneracji po innych urazach i usprawnia gojenie ran. Wspomaga utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej. Rozszerza tętnice, rozluźnia i zapewnia elastyczność naczyń krwionośnych, oczyszcza ściany tętnic z tłuszczu, co determinuje dobre krążenie krwi w organizmie.
Znajdująca się w kolagenie arginina pobudza metabolizm i przyspiesza utratę nadliczbowych kilogramów. Z kolei glicyna umożliwia syntezę kreatyny i glukozy. Odgrywa także ważną rolę jako neuroprzekaźnik w układzie nerwowym. Nie można zapomnieć też o glutaminie, dzięki której organizm lepiej radzi sobie z lękiem, napięciami i koncentracją. Oddziałuje również korzystnie na układ odpornościowy.
Suplementacja kolagenu w proszku czy innej formie jest bardzo ważna. Utrata tego składnika jest mocno dotkliwa dla organizmu. Predysponuje do pojawienia się problemów skórnych, bruzd i zmarszczek. Skóra opada i wiotczeje. Włosy stają się matowe, mniej sprężyste, a paznokcie kruche i łamliwe. Z czasem pojawiają się dolegliwości bólowe ze strony stawów. Niedobór kolagenu sprawia, że więzadła i ścięgna stają się sztywne, powoduje pogorszenie krążenia i zaburzeń pracy układu trawiennego.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |