› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolczyki do okrągłej twarzy - jakie wybrać?

› bieżące ponad rok temu    4.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kolczyki do okrągłej twarzy - jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane kolczyki mogą odmienić każdą stylizację i sprawić, że w prosty sposób możemy poczuć się bardziej atrakcyjnie. Uważane za jedną z bardziej wyrazistych form biżuterii są uniwersalną ozdobą, która jest noszona przez kobiety na całym świecie. Należy jednak pamiętać o tym, że kolczyki należy umiejętnie dobrać tak, aby współgrały nie tylko z resztą biżuterii, ale przede wszystkim z typem naszej urody oraz rysami twarzy. Kolczyki dobrze dopasowane podkreślą idealnie nasze naturalne piękno, jeśli jednak będą kolidować na przykład z owalem naszej twarzy, mogą przynieść wręcz odwrotny skutek i okazać się stylizacyjnym fiaskiem.

Jak dobrać kolczyki

Przy wyborze kolczyków kierujemy się zazwyczaj kilkoma kryteriami. Szukając kolczyków na specjalną okazję, najprawdopodobniej poszukujemy kolczyków jak najbardziej olśniewających, które przykują uwagę innych i dodadzą nam wdzięku. Jeśli z kolei zależy nam na biżuterii, która sprawdzi się na co dzień czy do pracy, najczęściej myślimy o tym, jak będziemy się w nich prezentować, czy pasują do naszej fryzury czy makijażu. Jest to bardzo dobra intuicja. Przy zakupie każdej pary kolczyków powinniśmy zadać sobie pytanie, czy jest to model dobrany pod kształt i rysy naszej twarzy. Umiejętnie dobrane kolczyki powinny ukrywać dysproporcje i nieregularności, wysmuklać owale i nadawać miękkości ostrym rysom. W SIN by Mannei znajdziesz rodzaje kolczyków pasujące do kształtu każdej twarzy, które pozwolą podkreślić Ci najważniejsze atuty Twojej urody.

Określ swój kształt twarzy

W tym celu stań przed lustrem i zaczesz całkowicie włosy do tyłu, razem z grzywką. Przypatrz się dokładnie całej linii twarzy, od podbródka aż do linii włosów. Skoncentruj się na tym, jaką figurę geometryczną przypomina Twoja twarz. Podstawowe typy to: owal, koło, kwadrat i trójkąt. Zależnie od tego, jaki kształt ma Twoja twarz, powinnaś zastanowić się, jakie kolczyki będą pasować np. do twarzy okrągłej, jeśli jest to Twój typ.

Kolczyki a rysy twarzy

Warto zaznajomić się z modelami kolczyków, które będą dobrze lub źle komponować się konkretnym kształtem:
twarz owalna – charakteryzuje się wysokim czołem i lekko wysuniętym podbródkiem. Rysy są łagodne, harmonijne i łagodne. Z tego względu osoby o takim kształcie twarzy mogę pozwolić sobie na dowolność w kwestii kolczyków, poza wiszącymi i obłymi modelami, które mogą za bardzo wydłużyć twarz. 
twarz kwadratowa – odznacza się szerokim czołem i wyrazistymi kościami policzkowymi. Żuchwa tworzy z brodą niemal linię prostą. Ostre rysy tego kształtu twarzy należy wysmuklić i złagodzić poprzez dobór kolczyków, które będą miały zaokrągloną i delikatną formułę. Idealnym wyborem będą także modele wiszące, które zwężają się ku dołowi. Osoby o takim kształcie twarzy powinny bezwzględnie unikać wszystkich modeli o wyraźnych krawędziach w geometrycznych kształtach. 
twarz trójkątna – w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej wyróżnia ją spiczasty podbródek. Kolczyki powinny zatem sprawić, aby czoło wydało się węższe, zatem doskonale sprawdzą się kolczyki zwężane ku dołowi, które nadadzą twarzy owalu. Aby wysmuklić rysy warto postawić na krótkie kolczyki niewielkiej wielkości.

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Szczególną uwagę na rodzaj kupowanych kolczyków powinny zwrócić osoby o okrągłym rysie twarzy. Jest to  to bardzo popularny typ twarzy, który odznacza się niskim czołem, nieco zaokrągloną brodą oraz pełnymi policzkami. Zazwyczaj taki kształt twarzy mają osoby o pełniejszej figurze, jednak nie jest to zawsze regułą. Z uwagi na pełne rysy tej twarzy należy ją optycznie wysmuklić. Jeśli zastanawiamy się, jakie kolczyki pasują do okrągłej twarzy, z pewnością będzie to biżuteria o podłużnym kształcie, lub zawierające podłużne elementy. Nie ma także ograniczeń co do dodatków w rodzaju figur geometrycznych o kanciastych kształtach, pod warunkiem, że nie są one za bardzo zwisające. Warto pamiętać o tym, aby kolczyki w bardziej klasycznym fasonie sięgały poza linię żuchwy. Należy wystrzegać się jak ognia wszelkich kolczyków typu koła, kule i koraliki. Niepotrzebnie sprawią one, że twarz będzie wyglądać na pogrubioną. Klasyczne wkrętki także będą dobrym wyborem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.