› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Koncert elblążanki Lili Liliany. Promocja płyty „Blekot” (+ teledysk)

› bieżące 2 miesiące temu    8.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i SM Zakrzewo zapraszają 15 marca 2019 r. na spotkanie promujące drugi album długogrający Lili Liliany. Na płycie zatytułowanej „Blekot” znajduje się osiem piosenek samodzielnie skomponowanych i nagranych przez artystkę.

Podstawą melodii są gitara i śpiew, wokół których powstały aranżacje. Kompozycje zawarte na płycie są znacznie dojrzalsze od dotychczasowej twórczości Lili. Chociaż wciąż utrzymane są w stylu akustyczno-folkowym, to ważną rolę odgrywa w nich gitara elektryczna. „Blekot” to opowieść o smutku i tęsknocie. O nostalgii za czymś nieosiągalnym, poszukiwaniu własnej drogi i zwątpieniu, które tej podróży towarzyszy.

Płytę zapowiedział teledysk do piosenki „Gwiazda spada”. Obraz zrealizowany przez grupę „movieMy” idealnie oddaje klimat panujący na płycie – ukazuje przemijalność przedmiotów, które niegdyś emanowały pięknem, próbę ich ożywienia i czekanie na moment uniesienia, wypatrywanie znaków na niebie. Piosenka jest również wstępem do całego albumu. Płyta została wydana przez grupę twórczą Psiszczęk oraz współfinansowana ze środków Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ramach programu stypendialnego „Promocje”. Oprawę graficzną stworzył Daniel Kamocki, natomiast za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Sochacki.

A kim jest Lili Liliana? - Lili Liliana, to pseudonim sceniczny Ady Krawczuk, która tworzy piosenkę autorską z użyciem różnorodnego zestawu instrumentów, a podstawą brzmienia jej utworów jest gitara i śpiew. Jej muzykę umieścić można blisko folku, poezji śpiewanej oraz estetyki DIY.

Samodzielnie tworzy zarówno warstwę muzyczną, jak i tekstową kompozycji. Język polski, którym operuje, to dla niej materia twórczej ekspresji, ale też eksperymentów formalnych i znaczeniowych. W swoich piosenkach stara się opowiadać o emocjach i przeżyciach w sposób niejednoznaczny i metaforyczny.

Do tej pory wydała własnym nakładem: album „Szczaw” (2014), EP „Bezśnieże” (2016) oraz EP „taniec współczesny / wakacje” (2019). W 2017 roku jej piosenka „Zmiany” znalazła się na płycie Nowy Kanon Polskiej Piosenki wydanej przez Stowarzyszenie Kulturalne Opole.

Spotkanie promujące płytę będzie połączone z koncertem artystki a odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 18.00 w SM Zakrzewo przy ul. Robotniczej – wstęp wolny.

Zobacz teledysk z najnowszej płyty Lili Liliany

 • „Blekot” - okładka płyty
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.