› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Koncertmistrzyni EOK muzyczną osobowością

› bieżące 9 miesięcy temu    30.08.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koncertmistrzyni EOK muzyczną osobowością fot. nadesłane

W świecie smyczków czuje się jak ryba w wodzie, a najbardziej lubi występować z muzyką Dmitrija Szostakowicza i Witolda Lutosławskiego. Mowa o koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karolinie Nowotczyńskiej, która właśnie odniosła kolejny artystyczny sukces. Tym razem skrzypaczka otrzymała tytuł „osobowości muzycznej” podczas 10. Piła Festival & Academy.
 
To jedno z najszybciej rozwijających się wydarzeń muzycznych w Polsce, które co roku gości wybitnych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Konsultacji utalentowanym studentom udzielają mistrzowie tej miary, co Bartłomiej Nizioł – czterokrotny laureat „Fryderyka” i profesor Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii czy Xiaoming Wang – koncertmistrz Orkiestry Opery Zuryskiej.

Karolina urzekła profesorów wykonaniem Partity Witolda Lutosławskiego w ramach koncertu festiwalowego. Utwór nawiązuje do przedklasycznej osiemnastowiecznej tradycji muzyki instrumentalnej i stanowi połączenie niemal barokowej motoryki z liryczną melodią. Partita od dawna gości w repertuarze skrzypaczki – tą kompozycja koncertmistrzyni EOK wygrała  Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Padwie w 2014 roku. 

Tomasz Czapla, ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.