› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Konferencja dotycząca boreliozy w Elblągu

› zdrowie i uroda ponad rok temu    25.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Konferencja dotycząca boreliozy w Elblągu

Czy zastanawiałeś się dlaczego chorujemy i z czego wynikają problemy ze zdrowiem? Czy zauważyłeś, że technologia idzie cały czas do przodu, mamy coraz więcej szpitali, przychodni, lekarzy, lekarstw a liczba i różnorodność chorób ciągle wzrasta?

Zgaduję, ale być może czujesz się osłabiony? Masz bóle głowy, stawów, mięśni?  Pogorszył ci się wzrok? Masz problemy z koncentracją i pamięcią?

Źle śpisz, mocno się pocisz, gorzej słyszysz, masz szumy w uszach? Masz kołatanie serca? Zmagasz się z depresją?

To tylko niektóre z możliwych objawów podstępnej i trudnej do zdiagnozowania choroby, przenoszonej nie tylko przez kleszcze.

Niebawem w Elblągu odbędzie się coś naprawdę niezwykłego. Przyjeżdża do nas lekarz, kobieta, która pomogła swojej córce wyjść z choroby boreliozy, a dziś daje wykłady z całej Polsce jakich metod stosowała. 

Na konferencji dostaniesz GĘSTĄ WIEDZĘ:

 • Co zrobić jeśli ugryzł cię kleszcz i co możesz zrobić by zminimalizować ryzyko ugryzienia?
 • Co to jest Borelioza i jak ją rozpoznać?
 • Dowiesz się również o innych chorobach odkleszczowych- koinfekcjach, równie niebezpiecznych jak borelioza. 
 • Poznasz metody diagnozowania - jakie badania warto zrobić i kiedy. Terapiach oraz o mechanizmach działania antybiotyków.
 • Dowiesz się dlaczego odpowiednia dieta, wzmacnianie odporności i usunięcie pasożytów jest istotnym elementem w trakcie leczenia.
 • Poznasz zastosowanie ziół i naturalnych preparatów wspomagających leczenie boreliozy.

Gość specjalny: dr n.med Maria Bortel Badura  

Specjalista farmakologii klinicznej oraz lekarz chorób wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiada również dyplom Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie Prawa w ochronie zdrowia. 

Przez wiele lat zdobywała doświadczenie pracując jako Specjalista ds. badań klinicznych, Koordynator Badań Klinicznych oraz Dyrektor Medyczny w największych polskich oraz międzynarodowych koncernach farmaceutycznych. 

Jest członkiem licznych Towarzystw Naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich, Towarzystwa Terapii Monitorowanej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. 

Do zainteresowań dr Marii Bortel-Badura należy m.in. tematyka związana z leczeniem boreliozy oraz bólu. Przez wiele lat prowadziła szkolenia dla środowisk medycznych. Ponadto jest orędowniczką naturalnej suplementacji, wspomagającej pracę całego organizmu.

 • KIEDY: 25 Wrzesień 2019 (Środa)
 • GODZINA: 18:00 – 21:00
 • MIEJSCE: Ratusz Staromiejski
 • ADRES: Stary Rynek 25 , 82-300 Elbląg
 • WSTĘP: 20 PLN (poczęstunek w przerwach)

Ilość miejsc ograniczona!

W celu rezerwacji miejsca zadzwoń na podany numer telefonu 502 711 729 lub wyślij smsa o treści REZERWACJA lub zarezerwuj swój bilet na stronie:

https://whlf.eu/conference/borelioza-cicha-epidemia/elblag/432?lang=pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 6
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marek
ponad rok temu ocena: 44%  1
Ponad rok temu temu zauważyłem kleszcza nie wiedziałem co z tym robić, przyszedłem ok 7 rano do lekarza w Szpitalu Wojewódzkim. Młody lekarz rezydent którego najwyraźniej obudziłem na dyżurze wyraźnie na mnie wściekły powiedział w dosyć niewybrednych słowach abym nie przychodził do niego z takim byle czym i tak wyglądała jego pomoc a ja musiałem radzić sobie sam. Po miesiącu, kiedy mogłem już zrobić test okazało się że mam boreliozę. poszedłem zarejestrować się do lekarza w Poradni Chorób Zakaźnych, czekałem rok. Po roku pani doktor kazała mi zrobić drugi test i zadzwonić , zadzwoniłem, pani z rejestracji powiedziała "tak ma pan boreliozę i wyznaczyła następny termin wizyty za rok. Tak wygląda podejście do zagadnienia w Elblągu, mieście leżącym w regionie w którym mieszkańcy są najbardziej narażeni na zakażenie boreliozą w Polsce.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.