› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Krystyna Fac nie żyje

› bieżące ponad rok temu    12.07.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krystyna Fac nie żyje fot. Marcin Mongiałło / archiwum I LO

Z głębokim żalem dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 w Elblągu przyjęli wiadomość o śmierci mgr Krystyny Fac, nauczycielki w tym Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 1992-2012, wcześniej w Liceum Medycznym w Elblągu, odznaczonej w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2012 r. Złotym Medalem za długoletnią pracę.

Pani Profesor Krystyna Fac zmarła nagle w wieku 68 lat, w dniu 8 lipca 2017 r. Mimo odejścia na emeryturę pozostała czynnym egzaminatorem maturalnym, uczestnikiem uroczystości jubileuszowych i innych wydarzeń świątecznych.

W osobie Zmarłej Koleżanki, Przyjaciółki, Wychowawczyni rzeszy naszych absolwentów, Nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze, Pedagoga, wieloletniego pracownika ZSO żegnamy wspaniałego, wrażliwego człowieka, który poświęcił swoje zawodowe życie pracy z młodzieżą. Pani Krystyna pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, serdeczna, wspaniałomyślna, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty. Była wyjątkowo lubiana przez uczniów, którzy cenili Jej ciekawe lekcje, inspiracje do nauki, zachętę do udziału w konkursach, a przede wszystkim za tolerancję i zrozumienie ich słabości i błędów.

Wielu Jej podopiecznych podejmowało studia humanistyczne, odbywało u Niej praktyki pedagogiczne, kontynuowało naukę w różnych dziedzinach. Jako wychowawca doceniała swoich uczniów, co skutkowało licznymi spotkaniami z absolwentami uczniów.

W Zmarłej straciliśmy Przyjaciela naszej placówki.

Cała społeczność szkolna łączy się w głębokim smutku z Rodziną i Najbliższymi Pani Krystyny Fac.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 12 lipca 2017 r. o godz. 15.00 w Wałdowie.

Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.