› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

"Kulinarnie mocni" - Konkurs! Wygraj przyprawnik!

› zdrowie i uroda ponad rok temu    9.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
We wtorek 24 października w siedzibie Banków Żywności w Elblągu, odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Kulinarnie mocni”. Uczestnicy spotkania – osoby korzystające z programu POPŻ – miały okazję nauczyć się, jak przygotować smaczne i proste posiłki, wykorzystując do tego produkty sezonowe, przetwory oraz aromatyczne przyprawy.Warsztaty poprowadziła edukatorka Banku Żywności z Elbląga.
 
W ramach warsztatów „Kulinarnie Mocni” osoby objęte programem POPŻ w Elblągu, pod okiem edukatora Banku Żywności – Barbary Bukowskiej, poznały pomysły na smaczne i proste dania z wykorzystaniem sezonowych produktów, przetworów oraz aromatycznych ziół i przypraw. Uczestnicy spotkania zdobyli przydatne informacje na temat wartości odżywczych, nauczyli się przygotowywania różnorodnych posiłków złożonych z podstawowych składników, a także wypróbowali własne siły w kuchni.
Na podstawie przepisów kulinarnych, przygotowanych przez Szefa Kuchni Kamis, Macieja Wawryniuka, przyrządzili m.in. konfiturę z dyni, gruszki w syropie czy sos meksykański.
Cieszy nas, że możemy stać się inspiracją dla tych, którzy korzystają z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej. Wielu z nas w swojej kuchni wykorzystuje podstawowe przyprawy, jak pieprz czy sól, a przecież świat ziół i przypraw oferuje nieograniczone możliwości wzbogacania smaku najprostszych dań. Uczestnicy warsztatów „Kulinarnie mocni” dowiedzieli się, jakie inne przyprawy mogą wykorzystywać w swojej kuchni, by odmienić codzienny jadłospis. Warto czasem wyjść poza utarte schematy i sięgnąć np. po kmin rzymski, gałkę muszkatołową czy rozmaryn – zaznacza Iwona German, Dyrektor marketingu z McCormick Polska.
Warsztaty „Kulinarnie Mocni” w Elblągu były również świetną okazją do nawiązania relacji społecznych. Zależy nam, by uczestnicy programu poprzez wspólne gotowanie angażowali się wokół stołu – budowali przyjaźnie, pogłębiali relacje domowe i sąsiedzkie. Wspólne gotowanie z pewnością dostarczy wiele radości i doznań kulinarnych – mówi Marek Borowski z Federacji Polskich Banków Żywności.
 
Kilka słów o programie „Kulinarnie mocni”
 
To społeczna inicjatywa Banków Żywności i firmy McCormick Polska skierowana do edukatorów Banków Żywności, którzy prowadzą zajęcia kulinarne dla osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa oraz wszystkich uczestników warsztatów lokalnych. Celem akcji jest wsparcie polskich rodzin w zakresie smacznego, prostego i efektywnego gotowania oraz aktywacja lokalnych społeczności. Organizatorzy akcji pokazują, jak, niezależnie od wysokości domowego budżetu, stworzyć smaczne i zdrowe dania przy użyciu odpowiednio dobranych przypraw oraz ziół. Akcja wpisuje się również w trend niemarnowania żywności.
 
KONKURS
Dla naszych Czytelników mamy przygotowane pięć przyprawników. Wystarczy wysłać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu, tytuł wiadomości: "KULINARNIE MOCNI" na adres: konkursy@elblag.net oraz odpowiedzieć na jedno z pytań : 
Czy znasz jakieś kulinarne triki dotyczące przygotowania przetworów na zimę? Jeśli tak, to jakie?
Podziel się swoimi kulinarnymi trikami w przygotowaniu przetworów na zimę?
 
Pięć najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych.. Na zgłoszenia czekamy do 17 listopada do godz 13:00. Tylko zwycięzcy otrzymają informację o wygranej. Odbiór w siedzibie redakcji ul. Syrokomli 19. ( nagród nie wysyłamy pocztą )
 
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nataliii
ponad rok temu 1
Super ☺ wysyłam zgłoszenie może się uda :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.