› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kwiaty i narzuty

› bieżące miesiąc temu    4.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kwiaty i narzuty

Jeszcze zaledwie kilka lat temu konieczność zdecydowania się na sukienkę weselną w większym rozmiarze oznaczała poważne ograniczenie pola wyboru. Projektanci po prostu omijali modę XXL i swoją kreatywność rezerwowali dla mniejszych rozmiarów.

Na szczęście problemy na tym polu się skończyły i już nigdy nie trzeba się będzie martwić, w co ubrać się na wesele lub na ważną uroczystość podobnej rangi. Pytanie na dzisiaj brzmi, co teraz jest najbardziej modne wśród wielu dostępnych opcji?

Luźny krój z narzutą

Taniec wymaga swobody ruchu i na weselu trzeba się po prostu dobrze czuć. Dlatego najważniejszym elementem mody weselnej jest obecnie połączenie prostej, delikatnie rozkloszowanej sukienki z dzianiny z wykonaną z tego samego materiału narzutą. Sukienki na wesele XXL realizują dzięki temu postulat lekkości formy, wygody oraz praktyczności, rozumianej jako gwarancja, że sukienka nie będzie w żaden sposób ograniczała noszącej ją kobiety. Równocześnie są one bardzo ładne i w sprytny sposób maskują wszystkie potencjalnie niedoskonałości sylwetki. Duża, zwiewna narzuta z dzianiny, jaka pojawia się w sukienkach na wesele XXL, odpowiada swoim ruchem na ruch kobiety, wiruje w tańcu, ale nie powoduje też efektu nadmiernego nagromadzenia się materiału. Słowem-kluczem do zrozumienia tej formy jest lekkość. Sukienki tego typu najczęściej są monochromatyczne. Wybór konkretnego koloru zależy głównie od tego, kto będzie sukienkę na siebie zakładał. Preferowane są kolory jasne i wyraziste, na przykład czerwień, ale nie jest to wymóg absolutny. Niektórym paniom najlepiej pasuje niebieski.

Kwiaty i koronki

W ostatnim czasie bardzo mocne są także sukienki weselne XXL o bardzo prostym, wręcz ołówkowym kroju, chociaż oczywiście z pewnymi koncesjami związanymi z wymogami stawianymi przez większe rozmiary. Najważniejszym odejściem od zasad sukienek ołówkowych jest tutaj pojawienie się długich ramion. Są one jednak lekkie, niemal zawsze koronkowe, dzięki czemu całość także pozostaje lekka i zwiewna. Koronek może pojawiać się znacznie więcej, na przykład w okolicach dekoltu. Powinny być jednak stonowane, ponieważ uzupełnieniem dla nich są odważne, kolorowe motywy kwiatowe: czarna sukienka z krwistymi czerwieniami i nasyconym błękitem oraz drobnymi tłami z bieli. Nadmiar koronek byłby tutaj frywolny i chociaż dla mniej formalnego spotkania w plenerze byłoby to rozwiązanie zjawiskowe, wesela muszą mimo wszystko być potraktowane bardziej poważnie i tym samym mocniej akcentowana musi być elegancja.

https://mylady.pl/11-suknie-wieczorowe-plus-size

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.