› poradnik |
ponad rok temu
19.01.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Wykorzystywanie laserów w medycynie estetycznej to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na odmłodzenie skóry i poprawę jej kondycji. Sprawia to, że jest to jednocześnie najczęściej wybierany zabieg nie tylko przez pacjentów, ale również doradzany przez lekarzy.
Laser frakcyjny, jak sama nazwa wskazuje, działa na skórę frakcjonująco, czyli punktowo. Oznacza to, że nie narusza on skóry na całej powierzchni, ale dziurkuje ją wymuszając procesy regeneracyjne.
Wśród wykorzystywanych metod znajdują się dwa rodzaje laserów frakcyjnych. O wiele częściej stosuje się laser frakcyjny ablacyjny, którego główną zaletą jest ablacja, a więc złuszczenie się skóry. Jest on bardziej inwazyjny niż laser nieablacyjny, ale za to daje o wiele lepsze efekty, które utrzymują się znacznie dłużej. A jak działa laser frakcyjny ablacyjny? Zabieg polega na podgrzania wody w tkance w wyniku użycia światła lasera. Po osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury woda odparowuje, a w miejscach tych powstają bardzo małe ubytki. Wokół nich rozpoczynają się procesy naprawcze, w tym przede wszystkim zwiększona produkcja kolagenu. To kolagen odpowiedzialny jest za prawidłowe nawilżenie skóry, jej elastyczność i sprężystość. Bez niego skóra staje się wiotka, przesuszona, a w niektórych miejscach z wiekiem zaczyna zwisać i opadać, dlatego niezbędne jest stałe pobudzanie organizmu do produkcji kolagenu.
Lasery nieablacyjne są znacznie słabsze, dlatego wybierane są przede wszystkim przez osoby, które chcą uniknąć długiego czasu rekonwalescencji, jaki związany jest z laserem frakcyjnym ablacyjnym. Nie jest to jednak do końca dobre rozwiązanie, ponieważ co prawda powrót do zdrowia jest krótszy, jednak efekty krótkotrwałe, przez co zabieg musi być wykonywany regularnie.
Nawet w przypadku doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza mogą pojawić się niepożądane efekty. Przed zabiegiem powinien on poinformować pacjenta o możliwym ryzyku. Choć najczęściej specjalistyczne przygotowanie i wysokiej jakości sprzęt nie dopuszczają do takich sytuacji, to pacjent powinien być świadomy, że istnieje niebezpieczeństwo.
Do normalnych reakcji organizmu należy zaczerwienienie i nie jest ono niczym niepokojącym, jeśli ustępuje po kilku dniach od wykonania zabiegu. Do obowiązku lekarza należy poinformowanie o tym pacjenta, by zaoszczędzić mu stresu i nerwów. Efektem ubocznym zabiegów z wykorzystaniem laserów frakcyjnych są przebarwienia pourazowe. Powstają w wyniku poparzeń skóry. Czynników, które są przyczyną takich powikłań jest wiele i należą do nich: błąd lekarza, który nieodpowiednio ustawił parametry, czyli temperaturę światła lasera lub korzysta ze sprzętu o kiepskiej jakości. Do innych należą przyczyny indywidualne, a więc fenotyp skóry oraz stopień jej opalenia. Po zabiegu pojawić się może opryszczka, jednak nie w wyniku zarażenia się, a przez obniżoną odporność organizmu. Opryszczka pojawia się tylko u tych osób, które są nosicielami wirusa.
Więcej na https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-przebarwien/.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |